Helfen Sie uns, die Website am Leben zu erhalten und näher an Ihre Bedürfnisse heranzukommen, indem Sie für ihren Betrieb spenden.

Kommentare

Alle Filme Serien Theaterspiele

Kam nikdo nesmí (1979)

Film

60%Tohle je docela solidní film, ale mám dojem, že větší dojem na diváka udělá, když se na něj nebude dívat jako na detektivku, ale jako na čistě psychologickou záležitost. Herecky je to dost slušné a po filmařské stránce to má jen drobné mouchy, takže bych to viděl jako zdravý průměr, který rozhodně neurazí a leckoho může i opravdu zaujmout.

70%Tvůrce "Emmanuelly" Just Jaeckin je spolurežisérem povídkového filmu "Soukromé sbírky", když natočil první příběh "Ostrov sirén". Krátký příběh ve mně vyvolá vzpomínky na klasiky sedmdesátek Joe D´Amata nebo Jesse Franca. Exotické prostředí, napínavý děj a hlavně pěkné polonahé dívky v čele s Laurou Gemser. Japonský příspěvek do trilogie je poetický a erotika nepodbízivá. Nejvíce se mi líbila epizoda "Skříň", která měla i kapku humoru a dobré závěrečné překvapení.

curil
14.04.2024

85%Není to sice až tak skvělé a strhující jako literární předloha Roberta Littella, ale i tak je to z mého pohledu výborná televizní minisérie, která místy působí jako hraný dokument o dějinách studené války. Za sebe bych téhle trilogii dokázal vytknout jen málo podstatné drobnosti a nebál bych se tuhle věc komukoliv doporučit i když pro mladší ročníky je pojem studená válka asi už dost abstraktní záležitost.

Hranaři (2011)

Film

50%Tenhle film byl pro mě dost velkým zklamáním. Když jsem četl propagaci a viděl obsazení s Třískou, Kňažkem, Langmajerem, Cibulkovou a dalšími zvučnými jmény, čekal jsem v našich poměrech fakt něco extra, ale ve skutečnosti jsem, ze svého pohledu, dostal jenom průměrný biják, který se pokoušel hrát si na něco, na co neměl. Mám dojem, že základní problém byl v režisérovi. Aby tohle dopadlo opravdu dobře, chtělo to větší režisérskou osobnost, než je Tomáš Zelenka.

Erdbeben (1974)

Film

80%Přirovnání k další katastrofické filmové legendě, ke "Skleněnému peklu", je nasnadě. I když v druhém filmu obsazení hlavních i vedlejších rolí ještě hvězdnější. Filmové triky lze jenom obdivovat, když si uvědomíme dobu vzniku snímku a možnosti filmařů. Toto Zemětřesení strčí do kapsy pozdější plagiáty z let devadesátých.

curil
11.04.2024

60%Tyhle superhero záležitosti nikdy nebyly zrovna moje gusto, ale po technické a dost překvapivě i po herecké stránce je to dost solidní podívaná a pro mne, jako pro člověka, který od tohoto filmu vůbec nic nečekal, to vyznělo jako příjemné překvapení.

Late Checkout (2023)

Film

0%Tak toto skutočne zabolelo ... Kryštalicky čistá amatérština s IQ vykostenej tresky. Zabiják v zváračskej maske, polohercov asi pozbierali z parkoviska spred KFC, a samotný scenár pripomína vyprahnutú pustinu, kde sa povaľuje len zopár šutrov uslintaného sexuálneho chtíča a primitívneho gore, takže 69 minútová stopáž je u takejto neinvenčnej hlúposti viac než postačujúca.

Brandt
11.04.2024

Na vlastní nohy (1987)

TV-Produktion

60%Pan režisér Ráža byl vždycky zárukou čisté televizní práce a nejinak je tomu i v případě této inscenace i když se určitě nejedná o nějaký televizní klenot. Obsazení je fakt hodně kvalitní a odpovídají tomu i předvedené herecké výkony a příběh samotný je kupodivu dnes asi ještě aktuálnější, než v době svého vzniku, protože protekčních dětiček a spratků je dnes nepochybně víc, než jich bylo v 80.letech minulého století.

History of Evil (2024)

Film
MAKE AMERICA SMALL AGAIN !

10%Nenatočil ten film náhodou niekto z Bidenovho volebného teamu ako súčasť predvolebného boja a antikampane proti republikánskemu vyzývateľovi ? Jeho ladenie by tomu celkom zodpovedalo ... Túto podivnú hybridnú hrozbu (Alebo opodstatnené memento ? No, to závisi od uhla pohľadu a politickej orientácie), ktorá sa skladá z hororu, dystopie, mobilizačnej polit-agitky a manželskej drámy, som prehltol s rovnakým gustom ako polievkovú lyžicu ricínového oleja, a keďže na mojom idealistickom presvedčení o želanej apolitičnosti hororového žánru sa nič nezmenilo, tak preto hodnotím tak, ako hodnotím.

Brandt
10.04.2024

Apocalypse Now (1979)

Film

90%Pro mne osobně je tohle zcela určitě jeden z nejlepších válečných filmů, jaké jsem kdy viděl i když je mi jasné, že tuhle nálož trvající bezmála dvě a půl hodiny, ne každý pobere a zvládne. Po technické stránce je to naprosto precizní práce, s ohledem na dobu vzniku obdivuhodná a tolik výborných hereckých výkonů v jednom filmu, to se hned tak nevidí! A všechno rámuje skvělé vybraná hudba, jako správná třešnička na dortu. Myslím, že u tohoto filmu muselo srdce fanoušků válečných bijáků určitě zaplesat!!!

Sedm kilo pro Králíčka (1979)

TV-Produktion

55%Jen hodně průměrná a trochu za vlasy přitažená televizní komedie a to navzdory kvalitnímu obsazení. Podle mého se tu jasně ukázalo, že režisér František Laurin patří spíš do divadla, než do televizního studia. Možná, že kdyby tuhle inscenaci alespoň o 15-20 minut zkrátil, dopadlo to trochu líp, protože tenhle příběh na stopáž hodiny a čtvrt rozhodně zralý nebyl!!!

45%Kdyby to maminka věděla Předposlední díl třináctidílné západoněmecké série "Schulmädchen - Report", která byla natáčena téměř po dobu deseti let. Celá série získala v kinech velkou popularitu. Mně trochu vadí, že vážné problémy, se kterými by měly dívky vyhledat spíše lékaře (epizody 1 a 4), jsou ve filmu zlehčovány. Viděl jsem snad kromě jednoho dílu všechny "zprávy o školačkách", ale toto pokračování patří mezi ty slabší. Nejlépe pak působí asi druhá povídka, která nejlépe navazuje na rozpustilé příhody studentek z prvních dílů celé série. Středoškolský výlet do přírody skončí erotickým dováděním několika studentských párů, které pedagogický dozor nestačí uhlídat. Představitelky studentek jsou vesměs hezké dívky, které dostaly svých několik chvil slávy při troše štěstí i v dalším erotickém filmu.

curil
08.04.2024

Devatenáct klavírů (2008)

TV Film

75%Velmi solidní televizní zpracování jednoho z případů notoricky známého literárního hrdiny, inspektora Klubíčka. Stejně jako v případě druhého dílu této trilogie MUŽ A STÍN režisér Dušan Klein znovu dokázal, že dobré filmové a televizní detektivky točit opravdu umí a tady měl na pomoc i hodně nadstandardní hereckou sestavu a to nejen v hlavních, ale i ve vedlejších a epizodních rolích. Pro mne osobně to byla skutečně příjemná podívaná.

Halloween Park (2023)

Film

30%Halloweenska VIP party v zatvorenom zábavnom parku, partička mládežníkov, a zamaskovaný vraždiaci maník so sekerkou ? Áno, švédski hororoví tvorcovia sa opäť predviedli ako nenapraviteľní epigóni, a nad všetkú pochybnosť potvrdili, že sú americkejší než samotní Američania, čo rozhodne nepovažujem za pozitívny rys ich tvorby, ale za otvorené priznanie straty súdnosti a osobitosti. Navyše, v nočnom lunaparku dochádza k zámerným výpadkom elektrického prúdu, takže značná časť deja sa utápa v tme, čo divákovi sťažuje rozlišovaco-identifikačné schopnosti ... no úprimne povedané to zase až tak nevadí, keďže tým neprichádza o nič zásadné, a nie nadarmo sa vraví, že čo oči nevidia, to srdce nebolí.

Brandt
08.04.2024

85%Pro mě po všech stránkách opravdu velice příjemná podívaná, kterou stvořil režisér Peter Weir. Docela strhující děj, nadstandardní výprava a řada výborných hereckých výkonů. Russell Crowe byl na přelomu milenia herecky na vrcholu, Paul Bettany se ke svému hereckému vrcholu už rychle blížil a ani někteří další nezůstali příliš pozadu. Zkrátka tenhle film bych se fakt nebál komukoliv doporučit, protože je to podle mého názoru výrazně nadprůměrná záležitost.

Enfield Poltergeist (2023)

Miniserie

40%Naozaj by ma nenapadlo, že hraný dokument o slávnom poltergeistovi, ktorý v roku 1977 obťažoval istú sociálne znevýhodnenú rodinu v Londýne, ma bude až natoľko nudiť a uspávať, ale nuž, stalo sa ... Do značnej miery za to môže skutočnosť, že namiesto levitácie, mentálnej prekognície, a samovoľného presúvania kuchynského nábytku sa tu riešia skôr rodinné pnutia, rozvodové traumy, a emočné napätia, pričom u nepríťažlivého hereckého ansámblu je prakticky vylúčené, aby sme mu držali palce, či nebodaj, aby sme si k nemu vytvorili tuhšiu divácku priľnavosť - takže ak sa napríklad dozvieme, že nevyspytateľný poltergeist behom 1/6 sekundy vymrštil z lôžka neplnoletú dievčinu (existuje pomerne presvedčivá fotodokumentácia), tak je nám to v podstate jedno ... Ako vieme, enfieldský prípad tvoril ústredný motív aj v druhom filme zo filmovej série The Conjuring/V zajatí démonov, a hoci sa mi dvojka zdala o čosi slabšia než jednotka, tak som v pokušení napísať, že v porovnaní s touto štvordielnou minisériou sa jednalo o vysokooktánové dramatické dielo ... To je v kocke asi tak všetko, čo k tomu môžem povedať.

Brandt
07.04.2024

Ape vs. Monster (2021)

Film

10%I na filmy tohoto druhu naprosto absurdní děj, vysloveně amatérsky vyznívající realizace a hluboce podprůměrné herecké výkony třetiligového obsazení. Tenhle film by mohl posloužit jako kabinetní příklad toho, jak tragicky může skončit kariéra kdysi tak nadějného herce, jakým bývával Eric Roberts!!!

Here for Blood (2022)

Film

60%Trochu silený humor, herecky to mohlo byť aj presvedčivejšie, do úlohy záporáka ktosi omylom obsadil černocha, a jeden zo zabijákov vyzeral ako Sting (tu nemám na mysli speváka, ale wrestlera) a reinkarnovaný Brandon Lee z Vrany (keby zobral zopár steroidov.) Milovníci bláznovín a krvavého splatteru by však mali byť spokojní, a filmoví intelektuáli by sa mali poobzerať po niečom inom. Pre istotu ...

Brandt
05.04.2024

85%Pro mě je tohle opravdu mimořádně povedený historický film (není divu, když ho režíroval Mac Frič), kde je k vidění celá plejáda našich předních herců. Je také zcela zřejmé, že se při jeho realizaci nijak nešetřilo a to ve smutné době jeho vzniku nebylo úplně běžné. Když k tomu připočtu skrytý vlastenecký nádech, který pozornému divákovi neunikne, vychází mi z toho jeden ze špičkových filmů, natočených během 2.světové války a nacistické okupace.

55%Romantické drama ze sedmdesátých let, kdy se ve francouzském filmu objevila dnes slavná herečka a režisérka Jodie Foster. V patnácti letech! Trochu naivní děj, kdy poměrně úspěšná   dvaadvacetiletá úspěšná modelka v podání fešné Sydne Rome padne do náručí (a postele)   nevzhlednému a o dvacet let staršímu kamioňákovi. Aby toho nebylo málo, tak nezletilá školačka spí s dalším starším mužem. Dnes nemyslitelný námět, taky údajně film nebyl v USA uveden. Na rozdíl od Sydne se Foster vyhýbá trapným sexuálním momentům (decentně v košilce), ale její nepovedený  skřípavý hlas v titulní písni vás nemine. Vcelku nudné a nebýt Jodie, film by dávno upadl v zapomnění.

curil
03.04.2024

40%Tohle asi ocenili jenom hodně shovívaví a nenároční diváci a nebo velcí příznivci tohoto žánru. Přes solidní obsazení s řadou známých jmen, to není žádná velká herecká hitparáda, ale on ten příběh ani žádné herecké excelování nenabízel. Viděl jsem sice už spoustu horších filmů, ale stejně to nedokážu ocenit aspoň jako průměrný biják.

75%Podle mého mínění správná osmdesátková akční klasika. Z dnešního pohledu. "za pár babek" natočená solidní filmařská práce s dobrými herci, která chce hlavně pobavit a na nic jiného a většího si nehraje. Má to všechno, co filmy tohoto druhu potřebují a mají mít a tak stačí jenom přepnout mozek na volnoběh, sedět, dívat se a dobře se bavit!!!

Vzpomínka na Hamleta (1995)

TV-Produktion

60%S ohledem na naší současnou televizní tvorbu, to pořád musím brát jako hodně dobrý průměr, ale z mého pohledu je tohle jednoznačně nejslabší článek celého cyklu Z HŘÍČEK O KRÁLOVNÁCH, už proto, že zde v kontrastu s pány Vinklářem a Preissem až příliš jasně vyniká, jak neslavná herečka je představitelka hlavní role Kateřina Brožová.

65%Letní romance z haly přepychového hotelu na břehu Ženevského jezera vznikla podle románu Patricka Modiana "Villa Triste". Film na mě působí nostalgicky už svým začátkem a dalšími flashbacky v průběhu příběhu. Patrice Leconte patří mezi mé oblíbené režiséry a Jean-Pierre Marieille zase mezi nejoblíbenější francouzské herce. Yvonne váhá mezi láskou k milenci a ke svému bohatému společníkovi, ale nakonec vítězí láska Yvonny k Yvonně.

curil
01.04.2024

A Thousand and One (2023)

Film

90%Drsné a surové sociální drama z Harlemu, kde je možné i nemožné a to i díky sociálnímu systému v USA, kde do školy může chodit kdo chce a může být kým chce. Až k nepochopení, ale bylo to tak a pokud je to tak i teď, tak chci více filmů se stejnou tématikou !

Rikrek
31.03.2024

80%Literární předloha Jamese Gradyho je sice ještě o chloupek lepší (jako asi všechny kvalitní literární předlohy), ale přesto režisér Sydney Pollack namíchal skvělý koktejl politického thrilleru, špionážního filmu a klasické krimi, který vymazlil perfektním obsazením hlavních rolí na čele s Robertem Redfordem. Nemá to sice nijak strhující tempo, ale o to silnější je atmosféra, která je, po mém soudu, pro filmy tohoto druhu naprosto klíčová. Pro mě je tenhle film parádní zážitek, který jsem si vychutnal už několikrát a pokaždé jsem byl navýsost spokojený. Opravdu hodně nadprůměrná záležitost!!

Backdraft 2 (2019)

Film

35%Točit pokračování úspěšného filmu po skoro třiceti letech je hodně velká odvaha, která stojí za pár procent hodnocení, ale jinak je to jeden velký průšvih!!! Původní BACKDRAFT z roku 1991 pro mne byla technicky skvěle natočená podívaná, ale tohle? Silný příběh je pryč, chybí hvězdy jako Robert De Niro, Kurt Russell, Scott Glenn, Rebecca De Mornay, Jason Gedrick, J. T. Walsh a z původní sestavy si své role zopakovali jen William Baldwin a Donald Sutherland, ale hlavně - Gonzalo Lopez-Gallego není a nikdy nebude Ron Howard!!! Pro mě se tenhle film neblíží ani průměru.

Cotton Club (1984)

Film

80%Vím, že u diváků to tenhle film vyhrál jen napůl a finančně to byl spíš propadák, než kasovní trhák, ale mně se tahle kombinace klasické gangsterky, krimi a hudebního filmu moc líbila. Mám rád práci režiséra Francise Forda Coppoly, protože má hodně osobité pojetí a ať točí cokoliv, vždycky tomu dá tu správnou atmosféru. Tady je navíc k vidění celá plejáda známých herců, kteří vesměs zahráli fakt hodně dobře. Takže za mou osobu opravdu naprostá spokojenost!!

La belle captive (1983)

Film

60%Režisér Alain Robbe-Grillet se nechal ve svém filmu inspirovat surrealistickými obrazy belgického malíře René Magrittea (1898 - 1967). Pro diváka je těžké chvílemi se ve filmu vyznat. Co platilo před chvílí, ja zanedlouho jinak. Hlavní postava Walter se setkává s lidmi a dodatečně se dozvídá, v jaké vztahu vlastně k nim je jeho existence. Nemohu říci, že bych byl nějak zvlášť unesen, ale surrealismus se mi líbí, takže proto jsem si film vyhledal a rád se podíval.

curil
29.03.2024

65%Přestože mám opravdu rád Harrisona Forda a taky si cením režiséra Ivana Reitmana a přestože celá čtveřice herců v hlavních rolích zahrála dost dobře, je to na můj vkus i na dobrodružnou komedii trochu příliš předvídatelné a vykalkulované a ve výsledku to mně osobně vychází jen o trochu nad průměrem. Staré pravidlo říká, že někdy míň je víc a tady si to tvůrci, při používání filmových klišé, měli určitě vzít k srdci.

10%Vyslovene smiešna záležitosť, ktorú nemožno brať vážne, keďže namiesto vytúženej hrôzy vyvoláva nechcené rozpaky. Moje hodnotenie napovedá, že táto verzia povesti o Potkaniarovi (Krysaři), zasadená do súčasnosti a do prostredia orchestrálneho telesa a súdobej vážnej hudby, ma vážne nenadchla, a dosť dobre neviem, pre koho bola primárne určená ... Najskôr pre deti, a pre ich hudobne založené matky-samoživiteľky, no pre diváka-samorosta, čo sa nedá opiť rohlíkom, a k hororovému médiu pristupuje so všetkou serióznosťou a analytickou odmeranosťou, teda určite nie ! V tejto súvislosti ešte musím poznamenať, že flauta - ako použitý vábiaci nástroj - vo mne nikdy nenavodzovala želané stavy ľúbeznej eufónie, ale jej zvuky mi skôr pripomínali nálety dobiedzavého kolibríka (takže by som zrejme unikol neblahej záhube, aká postihla hlodavce aj deťúrence), a zároveň to bol hlavný dôvod, prečo som hudbe skotačivých bardov Jethro Tull akosi neprišiel na chuť.

Brandt
28.03.2024

70%Ona je to obsahově vlastně úplná pitomost, ale je to taky docela nápadité, vtipné a má to správný švih. No a když vám tu pitomost podají takoví herečtí bardi jako Michael Caine a Roger Moore, určitě je, na co se dívat a ve výsledku zjistíte, že ta pitomost je ve skutečnosti opravdu příjemná nenáročná oddechovka.

85%Pokud máte rádi čistou filmařskou práci natočenou podle výborné literární předlohy, jste fanoušky prvotřídního herectví v podání takových osobností, jako jsou Richard Widmark, Louis Gossett jr., Will Patton a další a nevadí vám se trochu zamyslet nad tím, na co se díváte, pak si tuhle věc určitě užijete, stejně jako já a klidně se vykašlete na to, že to je "jenom" televizní film!!

Night Shift (2023)

Film

60%Súrodenci Benjamin a Paul Chinovci majú evidentne radi film Psycho, a tak si zobrali do makovíc, že natočia vlastnú obdobu Blochovho- Hitchcockovho majstrštyku. Takže zastrčený motel, vo vnútri vypreparované zvieratká ... a i keď sa tam nepotuluje, nešmíruje, a nevraždí dobrák Norman, o riadnu porciu duševnej choroboplodnosti nebudeme ukrátení ani tentoraz ... Niekto by to označil za púhý plagiát, no ja nebudem až natoľko príkry, lebo jednak je to - na pomery žánru - natočené vcelku uvoľnene, a jednak majú ošumelé americké motely - kde sa čas akoby zastavil, a oni existujú v akomsi bezčasí - zvláštne fluidum, pretože hoci tam návštevníci väčšinou zanechávajú len mokré ručníky, omrvinky od jedla, a použité frcgumy, tak tam nechávajú aj úlomky rozmanitých, zabudnutých, a nezriedka pohnutých ľudských osudov.

Brandt
27.03.2024

60%Komedie v duchu francouzských tradic, která je zároveň parodií na špionážní filmy. I když děj vychází z vážnějšího téma boje proti teroristickým organizacím, vyznívá humorně. V době natočení nebylo nebezpečí teroristických akcí ještě tolik "horké". Zajímavostí je, že se autoři scénáře nechali volně inspirovat skutečnou událostí. V roce 1985 byla v novozélandském přístavu Auckland potopena pomocí výbušnin loď Rainbow Warrior, která patřila organizaci Greenpeace. Zatčeni byli a obžalováni dva agenti francouzské tajné služby DGSE - major Mafart a kapitánka Prieur. Účelem potopení lodi bylo zmaření protestů proti francouzským zkouškám jaderných zbraní na tichomořském atolu Mururoa.

curil
27.03.2024

Die 2 (1971)

Serie

60%Dnes už patrně skoro zapomenutý dobrodružný televizní seriál z počátku 70.let minulého století. Dnes už to může působit nejspíš poněkud úsměvně, ale má to docela slušný nápad, výrazný komedialní potenciál a v osobách Rogera Moorea a Tony Curtise i hvězdné obsazení. A v kontextu současné seriálové tvorby třeba u nás - co si budeme povídat!!!!!

Tod der Mannequins (1993)

TV Film

25%Tohle bylo i na televizní záležitost až příliš vykalkulované a podbízivé a to hejno "modelek" bylo pro někoho možná atraktivní, ale herecky k uzoufání podprůměrné. To byla zábava zacílená na opravdu HODNĚ nenáročné konzumenty!!!!

90%Pro mě je tohle jednoznačně jeden z nejlepších westernů a to hlavně proto, že se v něm režisér Richard Brooks vyhnul téměř všem hollywoodským westernovým klišé, která tenhle žánr hodně znehodnotila. Příběh je dobrý, výprava i lokace bezvadné a obsazení vynikající. Za sebe musím přiznat, že v konkurenci hvězd jako jsou Burt Lancaster, Lee Marvin, Jack Palance či Claudia Cardinale, mě nejvíc dostal mlčenlivý černý lukostřelec Sharp jak ho zahrál Woody Strode. Kdo má rád dobré westerny, ten by tenhle biják určitě měl vidět!!!!

60%Další z filmových přepisů populárního romantického stejnojmenného románu a hry od Adolpha d'Enneryho a Eugéna Cormona. Odehrává se v předvečer Velké francouzské revoluce a dvě mladé dívky jsou obětí zvrhlé vášně zdegenerované šlechty a chamtivosti odporné pouliční čarodějnice. Jako u všech francouzských a italských filmů (zde koprodukce) z doby šedesátek výborná výprava, kostýmy, exteriéry. Nechybí všechny atributy dobrodružného filmu, lupiči, šermířské souboje, rvačky a samozřejmě velká láska, tentokrát ve dvojím provedením. Mezi herci se mihne i Jean Carmet v roli sluhy (v podobných filmech snad nehrál nic jiného) i André Falcon.

curil
25.03.2024

75%Opravdu dobrý televizní film se silně psychologickým zabarvením. Scénář dobře zpracovává kvalitní literární předlohu, herecky je na úrovni a vyvrcholení děje, kdy přísný otec vyřeší morální dilema zastřelením vlastního syna, to je fakticky smaženice!!!! Za mne určitě spokojenost a palec nahoru!