Helfen Sie uns, die Website am Leben zu erhalten und näher an Ihre Bedürfnisse heranzukommen, indem Sie für ihren Betrieb spenden.
Administrator
Benutzerlevel:
Mitglied seit:11.11.2021
Zuletzt aktiv:21.05.2024 19:56
Karma:11559
Punkte:73370
Durchschnittliche Bewertung:71,9%

Freunde

Rikrek

Rikrek

Karma: 4285
klasifikátor

klasifikátor

Karma: 22666
PROCESOR

PROCESOR

Karma: 5115
Brandt

Brandt

Karma: 1718

Kommentare

Alle

65%Vzpomínky na mou nejoblíbenější herečku konce šedesátých let Catherine Jourdan a také atmosféru filmového klubu v té době, kde byly dostupné filmy nemyslitelné v běžné produkci. Režisérovy filmy určitě nejsou vhodné pro každého diváka, ale to už záleží na jeho výběru. Pozdě si stěžovat a psát nesmyslné komentáře. Mě nikdy režisér nezklamal, i když jsem si vyslechl od přátel poznámky o snobech atd. Rád jsem se podíval na ČT Art, možná po pětačtyřiceti letech, a opět mi nezbývá než obdivovat výtvarnou stránku filmu a kameru. Minisukně dívek ze začátku sedmdesátek se už nikdy nevrátí a je to velká škoda, to byla krásná doba. Škoda, že nebývá uváděna slovenská verze filmu s jiným obsazením z řady domácích herců.

21.05.2024

90%Už úvodní písnička Simona a Garfunkela "The Sound of Silence" mě náležitě naladila a když v půlce filmu spustí Hugues Aufrey "Knocking' on Heaven's Door", málem jsem uronil slzu. Vůbec Aufrey na té "hipísácké" párty sedí jako zadek na hrnci. Pro mě by si příběh vystačil dědou a jeho vnukem, nemusel bych nafrněnou blonďatou vnučku, která by Rena viděla nejraději pod drnem. Samotná Provence jako vždy nádherná, ale ve filmu z ní zase tolik divák neuvidí, více ten kolorit malého městečka s večerní zábavou a dědkama u petanqu nebo u báru s pastisem, případně býčí arénou. U mě to vyvolává vzpomínky na několik dovolených u příbuzných manželky v Draguignanu, odkud byla hodinka cesty autem na Riviéru.

14.05.2024

85%Film byl u nás v kinech uváděn pod názvem "Tma přede mnou, tma za mnou". Viděl jsem ho v září 1968 a uhranula mi v mých postpubertálních letech Kanaďanka Joanna Shimkusová, která mě už zaujala dříve ve filmu Dobrodruzi stejného režiséra, kde hrála s Alainem Delonem a Lino Venturou v roli Laetitii. Je určitě škoda, že její filmová kariéra skončila poměrně brzo

12.05.2024

95%Knihu pohádek Fimfárum jsem dostal na Vánoce jako malý kluk (1960, nakladatelství ČS, vázaný výtisk 8,50-,). Zařadila se mezi mé nejoblíbenější, četl jsem nejméně 10x a musím uznat, že film režisérky Vlasty Pospíšilové se blíží ideálu zpracování knižní podoby. Nepřekonatelný autor a vypravěč Jan Werich a nádherné loutky a jejich animace. Pohádka "Lakomá Barka" přesně ilustruje českou povahu. Dodnes mám knihu ve své skromné knihovně.

07.05.2024

70%Ač je tato komedie natočená v době, kdy francouzské veseloherní filmy vládly světu (nebo přinejmenším Evropě), nepřináší žádnou velkou legraci a ani téměř žádný vizuální humor. Obdivuhodný je výkon populární Danielle Darrieux, jejíž láska k o generaci mladšímu muži bez společenského postavení nepůsobí vůbec směšně. Oba manželé dokonce k sobě najdou cestu a žijí spokojeně. Vylíčení armády a buržoasie ve filmu vyznívá silně kriticky.

07.05.2024

75%Film nebyl v české distribuci a byl uveden jen v ČT v roce 1983. Již kniha Henriho Allega vyvolala ve Francii skandál v roce 1958 (byla stažena z trhu) a podobně se vedlo i Heynemannovu filmu o dvacet let později. Příběh je šokující téměř dokumentárním stylem, čímž divák nemá jistotu, že sleduje jen simulovanou rekonstrukci. Záměrně zvolení málo známí herci jen podtrhují autentičnost děje. Podobného tématu se dotknul již Jean-Luc Godard ve svém "Vojáčkovi", což je můj další oblíbený film, stejně jako další filmy z tohoto období francouzských dějin, které mě zajímá hodně dlouho.

04.05.2024