Helfen Sie uns, die Website am Leben zu erhalten und näher an Ihre Bedürfnisse heranzukommen, indem Sie für ihren Betrieb spenden.

Online

Rikrek

Rikrek

Karma: 4171
klasifikátor

klasifikátor

Karma: 21848
C

curil

Karma: 11281

Mit dem besten Karma

Alle
klasifikátor

klasifikátor

Karma: 21848
C

curil

Karma: 11281
PROCESOR

PROCESOR

Karma: 5111
Rikrek

Rikrek

Karma: 4171
Brandt

Brandt

Karma: 1650
Mickey

Mickey

Karma: 1038
Evžen

Evžen

Karma: 608
jardiv

jardiv

Karma: 487
instageek_cz

instageek_cz

Karma: 340
R

Ramilie

Karma: 236

Kommentare

Alle

Kam nikdo nesmí (1979)

Film

60%Tohle je docela solidní film, ale mám dojem, že větší dojem na diváka udělá, když se na něj nebude dívat jako na detektivku, ale jako na čistě psychologickou záležitost. Herecky je to dost slušné a po filmařské stránce to má jen drobné mouchy, takže bych to viděl jako zdravý průměr, který rozhodně neurazí a leckoho může i opravdu zaujmout.

70%Tvůrce "Emmanuelly" Just Jaeckin je spolurežisérem povídkového filmu "Soukromé sbírky", když natočil první příběh "Ostrov sirén". Krátký příběh ve mně vyvolá vzpomínky na klasiky sedmdesátek Joe D´Amata nebo Jesse Franca. Exotické prostředí, napínavý děj a hlavně pěkné polonahé dívky v čele s Laurou Gemser. Japonský příspěvek do trilogie je poetický a erotika nepodbízivá. Nejvíce se mi líbila epizoda "Skříň", která měla i kapku humoru a dobré závěrečné překvapení.

curil
14.04.2024

85%Není to sice až tak skvělé a strhující jako literární předloha Roberta Littella, ale i tak je to z mého pohledu výborná televizní minisérie, která místy působí jako hraný dokument o dějinách studené války. Za sebe bych téhle trilogii dokázal vytknout jen málo podstatné drobnosti a nebál bych se tuhle věc komukoliv doporučit i když pro mladší ročníky je pojem studená válka asi už dost abstraktní záležitost.

Hranaři (2011)

Film

50%Tenhle film byl pro mě dost velkým zklamáním. Když jsem četl propagaci a viděl obsazení s Třískou, Kňažkem, Langmajerem, Cibulkovou a dalšími zvučnými jmény, čekal jsem v našich poměrech fakt něco extra, ale ve skutečnosti jsem, ze svého pohledu, dostal jenom průměrný biják, který se pokoušel hrát si na něco, na co neměl. Mám dojem, že základní problém byl v režisérovi. Aby tohle dopadlo opravdu dobře, chtělo to větší režisérskou osobnost, než je Tomáš Zelenka.

Interessante Fakten

Alle

Záběry z tohoto filmu použila v jednom ze svých videoklipů známá britská rocková kapela Manic Street Preachers.

Spojení Deadpoola a Wolverina slibuje střet hlubokomyslnosti a humoru, což může fungovat jako skvělá dynamická dvojka.

Rikrek
14.04.2024

Hugh Jackman se vrací k roli Wolverina poprvé od filmu Logan z roku 2017.

Rikrek
14.04.2024

Showgirls (1995)

Film

Přestože jde o dílo renomovaného režiséra Paula Verhoevena a k vidění jsou tu tak známí herci jako Kyle MacLachlan, Robert Davi, Gina Gershon či Glenn Plummer, podle žebříčku prestižního britského filmového magazínu Empire jde o jeden 50 nejhorších filmů všech dob!!

Handlungen

Alle

Xena (1980)

TV-Produktion

Životopisná televizní inscenace, zachycující bouřlivý život a jeho tragické vyvrcholení, herečky Xeny Longenové (1891-1928, Regina Rázlová), natočená na motivy autobiografického románu HEREČKA, spisovatele dramatika, režiséra a herce Emila Artura Longena (1885-1936, Jiří Kodet), který poprvé vyšel v roce 1929.

Kadeř královny Bereniké (1993)

TV-Produktion

Dramatická historická televizní inscenace, volně vycházející z doložených historických událostí z antické doby přibližně 240 let před naším letopočtem. Příběh velekněžky Klio (Jiřina Jirásková), proslulého básníka jménem Kallimachos (Jiří Adamíra), astronoma Konóna (Josef Vinklář) a jednoho velmi vzácného obětního daru, který se ztratil z chrámu bohyně lásky.

Království stromů (1989)

TV-Produktion

Televizní studiová pohádka o ochránci lesa Stromovém Vítkovi (Lukáš Vaculík) a jeho nevěstě Apolence (Magdalena Reifová), kteří se nečekaně dostanou do velkých nesnází, když se v lese usadí čarodějnice Dřevomorka (Dagmar Veškrnová-Havlová).

Film je složen ze tří příběhů, které režírovali tři renomovaní režiséři a mají společný erotický námět. V prvním příběhu "Ostrov sirén" (volně přeloženo) je námořník v bouři spláchnut vlnou do moře a zachrání se na tropickém ostrově. Zanedlouho potká polonahou krásku, která ho zavede k chatrči, kde žijí další tři dívky. Všechny o muže pečují, milují se s ním, ale po určité době pojme námořník podezření... V povídce "Labyrint rostlin" (volně přel.) si dospívající mladík marně snaží vzpomenout na verše písně, kterou ho uspávala jeho matka, když byl malý. Jeho posedlost vzpomínkami ho přivede nejprve k erotickým fantaziím a poté do náručí prostitutky. Třetí příběh "Skříň" (volně přel.) se odehrává na konci devatenáctého století. Pařížský bonviván se snaží svůj splín zahnat v zákulisí kabaretu. Potom si najme na celou noc prostitutku, která ho zavede do svého pokoje. Během noci slyší muž podivné zvuky a bojí se, že bude oloupen.

curil
14.04.2024

Biografien

Alle

Rudolf Vodrážka

Schauspieler

Rudolf Vodrážka (9.3.1932 Plzeň - 21.2.2001 Praha). Po maturitě vystudoval činoherní herectví na DAMU v Praze, kde absolvoval v roce 1955. Profesionální kariéru zahájil v Krajském oblastním divadle Trutnov, odkud po jediné sezóně přešel do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích (1956-1959). Od roku 1959 byl členem souboru pražského Divadla Jiřího Wolkera, kde setrval déle než třicet let až do jeho zrušení na počátku 90.let. Před kamerami se sice poprvé objevil už jako student v roce 1954 v krátkometrážním snímku V PODZEMÍ, ale ve filmu i televizi mu vesměs zůstaly souzeny jen vedlejší a epizodní role z nichž patří k nejznámějším Kadlec ve filmové komedii KULOVÝ BLESK (1978). Pravidelně spolupracoval s rozhlasem a občas se představil i jako dabér. Jeho manželkou byla známá herečka Karolína Slunéčková (1934-1983) s níž se seznámil už během studií na DAMU. Jejich syn Rudolf Vodrážka ml. (*1960) je filmový a především televizní střihač.

Meredith Hagner se narodila 31.5.1987 v Chapel Hill (North Carolina). Americká herečka plným jménem Meredith Kathleen Hagner je dcerou Ronalda Hagnera a Karen Agnes Parker a má sestru Kerry. V roce 2005 odmaturovala ve svém rodišti na Chapel Hill High School a herectví pak studovala na známé Boston Conservatory. Profesionální kariéru zahájila velkou rolí Liberty Ciccone ve 164 epizodách televizní mýdlové opery AS THE WORLD TURNS (2008-2010) a na obrazovkách jí největší popularitu přinesla role Portie Davenport v seriálu SEARCH PARTY (2016-2022). K jejím nejzajímavějším filmovým rolím patří Charlotte Buckwald v komedialním dramatu INGRID GOES WEST (2017) a Merilee McNichol v superhero hororu BRIGHTBURN (2019). Na svém kontě má mimo jiné nominaci na prestižní cenu Emmy Award (2009). Od roku 2015 je jejím partnerem známý herec Wyatt Russell (*1986) za něhož se provdala v srpnu 2019. Mají spolu syny Buddyho (*2021) a Boonea (*2024). Měří 160cm.

Zach McGowan

Schauspieler

Zach McGowan se narodil 5.5.1980 v New Yorku. Americký herec plným jménem Zachary Brendan McGowan je synem Vincenta a Brendy McGowan a vyrůstal s bratry Mattem a Dougem v rodině, která má po otci irské a po matce židovské kořeny. Navštěvoval Ethical Culture Fieldston School, na střední škole byl kapitánem fotbalového i hokejového týmu a v roce 2002 dokončil studium na soukromé umělecké škole Carleton College v Northfieldu ve státě Minnesota. Před kamerami se poprvé představil až v roce 2006 jako Jackson ve filmu HUNT FOR EAGLE ONE a mezi jeho nejvýraznější filmové role patří slavný boxer Chuck Wepner ve filmu BRAWLER (2018) a Brandubh v historickém životopisném snímku ROBERT THE BRUCE (2019). Mnohem větší popularitu mu však přinesly seriálové role v televizi z nichž tou nejznámější je Charles Vane v historickém seriálu BLACK SAILS (2014-2016). Dne 27.září 2008 se oženil s Emily Johnson. Měří 183cm a má americké i irské občanství.

Shane McRae se narodil 23.7.1977 v Gainesville na Floridě. Americký herec je synem Ryana a Sharon McRae a vyrůstal se sestrou Kelley (*1979), známou muzikantkou a bratrem Ryanem (*1982), který je antropolog. Po maturitě na střední škole vystudoval herectví v proslulé Tisch School of the Arts na New York University, kde v roce 2003 získal titul magistra krásných umění (MFA). Před kamerami debutoval už v roce 1998 jako Ryan v televizním seriálu PROMISED LAND a jeho nejznámější televizní rolí je Taylor Bowman v krimi seriálu SNEAKY PETE (2015-2019). Ve filmu na sebe upozornil třeba jako Adrian Troussant v sci-fi thrilleru ADJUSTMENT BUREAU (2011) nebo v roli mafiánského bosse Lucky Luciana v životopisném dramatu LANSKY (2021). Je držitelem několika cen z méně významných filmových festivalů. Měří 188cm.

Zitate

Alle

Two and a Half Men (2003)

Serie

Alan k Charliemu: "Až jí bude sedmdesát, ty už budeš deset let mrtvej!"

curil
14.04.2024

"To mi řekni, Karle, jak jsi přišel na to, že na sedmym schodu má pivo tu správnou teplotu?"

curil
13.04.2024

"Pane Poirote, máte telefon!" "Kdo volá?" "Emily Arundelová!" "Ta je přece mrtvá!" "To si s ní musíte vyřídit sám!"

Platoon (1986)

Film

"Ten chlap mohl být naživu, kdyby měl ještě pár dní, aby se něco naučil!"

Fehler

Alle

Pearl Harbor (2001)

Film

V tomto filmu je v roce 1941 Jennifer Garner v roli Sandry k vidění v bikinách a ty byly ve skutečnosti poprvé představeny až po válce v roce 1946 v Paříži.

Tristan & Isolde (2006)

Film

Lord Marke (Rufus Sewell) sídlí na hradě s padacím mostem. Tento typ obrany hradu se začal stavět nejdříve o 500 let později po dobyti britských území Normany.

curil
09.04.2024

Přestože se jedná bezesporu o kvalitní film, nevyvarovali se jeho tvůrci drobných chyb a nepřesností jako jsou špatné údaje na mapě ukazující území dobytá nacistickým Německem, nebo tucet ran vypálených bez nabíjení z revolveru Nagant, který byl na sedm nábojů.

Hannibal (2001)

Film

Zbraň, kterou agentka Clarice M. Starling (Julianne Moore) odevzdává, když je odvolána ze služby, nejdříve vypadá jako nějaký subkompaktní GLOCK, a hned v dalším záběru na odevzdané věci se zničehonic přemění na SIG P226, který měla i při protidrogové razii na začátku.

curil
28.03.2024