Pomôžte nám udržať web živý a bližšie k vašim potrebám príspevkom na jeho prevádzku.

Popisy

Všetko Filmy Seriály Divadelné hry

Servant (2019)

Seriál

Americký hororový televizní seriál, jehož čtyři řady o celkovém počtu 40 epizod vysílala televizní stanice Apple TV+ od konce listopadu 2019 do poloviny března 2023. Děsivý příběh mladých manželů Seana (Toby Kebbell) a Dorothy (Lauren Ambrose) Turnerových , jejichž životy nenávratně ovlivnila tragická smrt jejich malého dítěte.

Lingerie (2009)

Seriál

Americký dramatický televizní seriál, jehož 26 epizod odvysílala ve dvou řadách od začátku června 2009 do vánoc 2010 televizní stanice Cinemax. Děj seriálu se odehrává v atraktivním prostředí profesionálního modelingu a módního průmyslu. Jeho hlavní hrdinkou je bývalá topmodelka Lacey Summers (Jennifer Korbin), která se rozhodla vybudovat prvotřídní návrhářské studio, ale má proti sobě bezohlednou úspěšnou návrhářku Giovannu (Amber Smith).

Trinity (1998)

Seriál

Devítidílná americká televizní minisérie, kterou na konci roku 1998 odvysílala televizní stanice NBC. Seriál zachycuje spletité životní osudy členů irské katolické rodiny McCallisterů, kteří žijí na newyorském Manhattanu, přičemž hlavními postavami příběhu jsou bratři Bobby (Louis Ferreira), který je detektiv, odborový předák Liam (Sam Trammell) a duchovní Kevin (Tate Donovan).

Svět, kde se nežebrá (1999)

Dokumentárny cyklus

Dvanáctidílný televizní dokumentární cyklus. v němž jeho průvodce, známý herec Václav Postránecký představuje neopakovatelný svět profesionálních podvodníků, kteří své zločiny páchali bez jakéhokoliv násilí, pouze svým důvtipem, šarmem a hlavně velké dávky drzosti.

Soul Food (2000)

Seriál

Americký komediálně-dramatický televizní seriál, který navazuje na stejnojmenný film z roku 1997. Jeho pět řád odvysílala od konce června 2000 do konce května 2004 televizní stanice Showtime. Děj seriálu se odehrává v Chicagu a sleduje každodenní život běžné afroamerické rodiny Josephových, se všemi jeho radostmi a problémy.

Call Me Fitz (2010)

Seriál

Kanadský televizní sitcom, jehož 48 epizod ve čtyřech řadách vysílala televizní stanice HBO Canada od poloviny září 2010 do začátku prosince 2013. Hlavními postavami příběhu jsou Richard "Fitz" Fitzpatrick (Jason Priestley), morálku zcela postrádající prodejce ojetých automobilů a jeho "svědomí", obchodník Larry (Ernie Grunwald).

Třídílná komedialní televizní minisérie, která vypráví barvitě životní příběhy několika obyvatel jedné, dnes již neexistující, předměstské lokality. Hlavními postavami jednotlivých částí jsou paní Bláhová (Iva Janžurová), doktorka Filipová (Dagmar Veškrnová-Havlová) a pan Satran (Josef Dvořák).

Birds of Prey (2002)

Seriál

Americký televizní fantasy seriál, natočený volně podle komiksových příběhů vydavatelství DC Comic.vjeho jedinou řadu odvysílala televizní stanice Warner Brothers Television. Děj seriálu se odehrává v Gotham City několik let poté, co ho opustil legendární Batman. V jeho práci teď pokračuje trio Huntress (Ashley Scott), Oracle (Dina Meyer) a Dinah (Rachel Skarsten) a pomáhá jim v tom opět komorník Alfred Pennyworth (Ian Abercrombie) a také detektiv Jesse Reese (Shemar Moore).

2 baby na mizine (2011)

Seriál

Sophie přijde do bistra a jenom září, přece jenom svatba bude za týden a nese Olegovi nahraný vzkaz od jeho svědka. Ten říká, že je ve vězení, proto nedorazí. Oleg požádá Hana, zda by mu nešel za svědka a aby uspořádal loučení se svobodou. Na večírek, který za moc nestojí, také dorazí Sophie a celkem dobře se baví, tedy až do chvíle, než Han prozradí, proč se s ní chce Oleg oženit.

PROCESOR
30.05.2024

2 baby na mizine (2011)

Seriál

Zákazník v bistru nemá na spropitné, proto se nabídne, že je medium s licencí a nabízí své služby. Caroline si tedy nechá číst z dlaně a on jí předpoví, že ji čeká malý problém. Nash má před velkým focením, proto ho hlavně Caroline hlídá, aby v cukrárně nejedl dortíky. Když se fotí, tak uprostřed focení dorazí jeho máma a odvede ho pryč. Z toho je naštvaná jejich šéfová Joedth, protože její přítelkyně zaštiťuje focení. Poslední šance, jak zvrátit pro ně nepříznivý vývoj, je zmocnit se Nashe na letišti.

PROCESOR
30.05.2024

The Rockford Files (1974)

Seriál

Americký televizní krimi seriál, jehož šest sérií vysílala od září 1974 do počátku roku 1980 televizní stanice NBC (National Broadcasting Company). Hlavním hrdinou seriálu je soukromý detektiv Jim Rockford (James Garner), který má za sebou nespravedlivé uvěznění a nyní v Los Angeles vyšetřuje případy, na kterých si zdejší policie vylámala zuby a pomáhají mu v tom i jeho kamarádi, bývalí vězňové.

Instant Star (2004)

Seriál

Kanadský hudební televizní seriál, jehož čtyři řady se vysílaly od poloviny září 2004 do konce července 2008. Hlavní postavou příběhu je teenagerka Jude Harrison (Alexz Johnson), která právě vyhrála velkou talentovou pěveckou soutěž a teď je na ní jak dokáže uspět v tvrdém světě showbusinessu, kde panuje velká konkurence a obrovský tlak z různých stran.

Richelieu (1977)

Miniséria

Francouzská životopisná televizní minisérie, která ve svých šesti dílech podrobně mapuje život a kariéru významné postavy francouzských dějin, kardinála, politika a státníka Armanda-Jeana du Plessis, vévody de Richelieu (1585-1642, Pierre Vernier), který jako první ministr krále Ludvíka XIII. téměř dvacet let vládl celé Francii.

Moesha (1996)

Seriál

Americký televizní sitcom, jehož šest řád o celkovém počtu 127 epizod odvysílala televizní stanice UPN (United Paramount Network) od 23.ledna 1996 do poloviny května 2001. Děj seriálu se odehrává v Los Angeles a jeho hlavní postavou je afroamerická teenagerka Moesha Mitchell (Brandy Norwood), která se od smrti své matky musí starat nejen o mladšího bratra Mylese (Marcus T. Paulk), ale také o svého otce Franka (William Allen Young).

Poslední oběť (2023)

Miniséria

Čtyřdílná dramatická televizní minisérie s krimi zápletkou, která volně navazuje na televizní krimi seriál PŮLNOČNÍ ZPOVĚĎ. Diváci se tak opět setkávají s psycholožkou Stelou Skoumalovou (Markéta Plánková), jejím mladším bratrem, farářem Albertem Machem (Marek Lambora) a ovdovělým archeologem Tomášem Hrubanem (Lukáš Vaculík) a sledují jejich další spletité životní osudy.

Michel Strogoff (1975)

Miniséria

Sedmidílný historický televizní seriál vyrobený v široké koprodukci a natočený podle románu CARŮV KURÝR, světoznámého francouzského spisovatele Julese Vernea (1828-1905). Děj se odehrává okolo roku 1860 v carském Rusku, během fiktivního povstání Tatarů s nímž se potýká car Alexandr II. Nefunguje žádné spojení mezi evropskou a asijskou částí impéria a proto je nutné vyslat k carovu bratrovi kurýra s velmi důležitou zprávou. Tohoto mimořádně nebezpečného úkolu se ujme hlavní hrdina příběhu kapitán Michael Strogoff (Raimund Harmsdorf).

If Tomorrow Comes (1986)

Miniséria

Třídílná americká televizní minisérie s krimi zápletkou, natočená podle stejnojmenného románu amerického spisovatele Sidneyho Sheldona (1917-2007) z roku 1985. Dramatický příběh mladé atraktivní Tracy Whitney (Madolyn Smith). Ta žije svůj dokonalý život v Philadelphii, kde má zajímavou práci a milovaného muže, který se má brzy stát jejím manželem, když rázem o všechno přijde poté, co je obviněna a usvědčena ze zločinu, který nespáchala.

Black Jesus (2014)

Seriál

Americký televizní sitcom, jehož 31 epizod odvysílala ve třech řadách televizní stanice Adult Swim od srpna 2014 do konce listopadu 2019. Děj seriálu se odehrává v kalifornském Comptonu a je příběhem velmi svérázného afroamerického Ježíše (Gerald "Slink" Johnson), který si nebere vůbec žádné servítky, kouří marihuanu a se svými následovníky šíří lásku, přátelství a laskavost.

Dream On (1990)

Seriál

Americký televizní sitcom, jehož 120 epizod odvysílala v šesti řadách televizní stanice HBO od června 1990 do konce března 1996. Hlavní postavou seriálu je Martin Tupper (Brian Benben), který se živí jako knižní editor a jeho život je jedna nekončící katastrofa. Po drsném rozvodu si nedokáže udržet nový vztah, má trable v práci a navíc i vytrvalé potíže se svým dospívajícím synem. Z bezútěšné reality proto stále častěji uniká pomocí svých sexuálních fantazií.

David Copperfield (1974)

Miniséria

Šestidílná britská televizní minisérie, natočená podle stejnojmenného románu světoznámého britského spisovatele Charlese Dickense (1812-1870) z let 1849-1850, kterou na přelomu let 1974 a 1975 odvysílala veřejnoprávní BBC One. Slavný, částečně autobiografický příběh sleduje život Davida Copperfielda od jeho neradostného dětství, až k jeho svatbě, rodinnému štěstí a kariéře úspěšného spisovatele.

Rich Man, Poor Man (1976)

Miniséria

Americký dramatický televizní seriál, natočený podle stejnojmenného románu amerického spisovatele Irwina Shawa (1913-1984), jehož dvanáct epizod odvysílala od počátku února do poloviny května 1976 televizní stanice ABC. Děj se odehrává od konce 2.světové války do roku 1960 a líčí osudy rodiny německých přistěhovalců, kteří se pokoušejí nějak prosadit ve své nové vlasti, přičemž hlavními postavami příběhu jsou bratři Tom (Nick Nolte) a Rudy (Peter Strauss) Jordache.

Police Woman (1974)

Seriál

Americký televizní krimi seriál, jehož čtyři řady vysílala televizní stanice NBC od poloviny září 1974 do konce března 1978. Děj seriálu se odehrává v Los Angeles a vychází ze skutečných případů zaznamenaných v policejních protokolech. Policisté Suzanne Anderson (Angie Dickinson) a Bill Crowley (Earl Holliman): tvoří speciální tým LAPD zaměřený na boj s organizovaným zločinem a jejich denním chlebem je potírání pouličních gangů, sítí překupníků drog a různých jiných zločineckých organizací.

The Returned (2015)

Seriál

Americký mysteriózní televizní seriál, který je remakem úspěšného francouzského seriálu LES REVENANTS (2012-2015) a odvysílala ho televizní inscenace A&E od března do května 2015. Příběhy obyvatel jednoho zapadlého provinčního městečka, kde se znenadání začnou objevovat dávno mrtví lidé, toužící po návratu mezi ty živé.

Case Histories (2011)

Seriál

Devítidílný britský televizní krimi seriál, natočený podle literární předlohy známé britské spisovatelky Kate Atkinson (*1951) z produkce veřejnoprávní BBC, která ho odvysílala od počátku června 2011 do počátku června 2013 na svých programech BBC One a BBC Scotland. Soukromý detektiv Jackson Brodie (Jason Isaacs) řeší sérii starých případů, které spolu jen zdánlivě vůbec nesouvisejí a přitom se snaží vyrovnat s traumaty své vlastní minulosti.

Vedlejší produkt (2024)

Seriál

Třídílná dramatická televizní krimi minisérie, jejíž hlavní postavou je kriminalista ostravského oddělení vražd Josef Krulich (Tomáš Maštalír), který je, za použití nelegálních postupů při dopadení vraha, za trest přeložen k prověřování starých nevyřešených zločinů. Tady narazí na dvacet let starý případ zavražděné teenagerky, který má pouhé dva týdny před promlčením.

Doktor z vejminku (1982)

Seriál

Rodinný, komedialně-dtamatický televizní seriál, který vypráví příběhy zkušeného městského advokáta Karla Kostrhuna (Martin Růžek). Ten se po odchodu do důchodu odstěhuje na venkov k rodině své dcery Anny (Daniela Kolářová) v domnění, že si bude užívat zaslouženého odpočinku a jednou provždy se zbaví svého stresujícího povolání. Jenomže i na venkovském vejminku má překvapivě práce víc než dost, protože i tady je hodně lidí, kteří potřebují právní radu a pomoc a ty jim jako právník nedokáže odepřít.

New York News (1995)

Seriál

Americký dramatický televizní seriál, jehož jedinou třináctidílnou řadu odvysílala televizní stanice CBS od konce září do konce listopadu 1995. Pracovní i osobní problémy zkušeného Jacka Reillyho (Gregory Harrison), mladé Angely Villanova (Melina Kanakaredes) a dalších zaměstnanců fiktivního newyorského periodika New York Reporter.

The 7.39 (2014)

Miniséria

Britské, romanticky laděné, televizní drama, jehož hlavními postavami jsou Carl (David Morrissey) na něhož stále víc doléhá krize středního věku, vyčpělé manželství a ubíjející stereotyp práce v realitní kanceláři a mladá Sally (Sheridan Smith), která má těsně před svatbou a vůbec z toho nemá dobrý pocit. A tihle dva se náhodně seznámí v ranním vlaku, kterým denně cestují do zaměstnání. Začnou si povídat a každodenní ranní cesta do Londýna se pro oba rychle stane tou nejhezčí částí dne. Film byl vysílán ve dvou hodinových epizodách i ve zkrácené jednodílné 95 minutové verzi.

The Looming Tower (2018)

Miniséria

Desetidílná americká televizní minisérie, natočená podle stejnojmenné knihy amerického novináře a spisovatele Lawrence Wrighta (*1947) z roku 2006, za kterou její autor získal prestižní Pulitzerovu cenu. Dramatický příběh, jehož děj se odehrává na přelomu milénia a sleduje boj CIA, FBI a dalších bezpečnostních a zpravodajských složek s islámskou teroristickou organizací Al-Kaida.

Life As We Know It (2004)

Seriál

Třináctidílný americký televizní seriál, jehož jedinou řadu odvysílala od října 2004 do začátku února 2005 televizní stanice ABC. Děj se odehrává v Seattlu a je příběhem tří středoškoláků, úspěšného hokejisty Dina (Sean Faris), náruživého fotografa (Chris Lowell) a vzorného studenta Bena (Jon Foster). Tihle tři jsou velcí kamarádi a život ani jednoho z nich není vůbec jednoduchý!!!

Drake & Josh (2004)

Seriál

Americký televizní sitcom, jehož čtyři řady odvysílala televizní stanice Nickleodeon od počátku roku 2004 do do poloviny září 2007. Děj seriálu se odehrává v californském San Diegu a jeho hlavními hrdiny jsou teenageři Drake Parker (Drake Bell) a Josh Nichols (Josh Peck). Ti sice chodí na stejnou školu a to dokonce nevlastní bratři, ale jinak by člověk opravdu jen velmi obtížně hledal dva rozdílnější chlapce.

Line of Duty (2012)

Seriál

Britský televizní krimi seriál veřejnoprávní BBC, čítající celkem šest řad a 36 epizod. V letech 2012-2016 byl vysílán na BBC Two a 2017-2021 na BBC One. Po velkém neúspěchu rozsáhlé protiteroristické operace, odchází detektiv seržant Steve Arnott (Martin Compston) ze svého místa a nastupuje do speciálního protikorupčního útvaru, kterému velí Ted Hastings (Adrian Dunbar). Úkolem této jednotky je nepopulární odhalování korupce v řadách policie.

Love & War (1992)

Seriál

Americký televizní sitcom, který ve třech řadách odvysílala od 21.zaří 1992 do roku 1995 televizní stanice CBS. Centrem dění tohoto seriálu je jedno elegantní bistro v centru New Yorku, které koupila a přebudovala Wally Porter (Susan Dey) čímž se ale dostala do konfliktu se svým přítelem, novinářem Jackem Steinem (Jay Thomas) a proto nakonec svůj podnik odprodala Daně Palladino (Annie Potts).

Knots Landing (1979)

Seriál

Americká televizní mýdlová opera, kterou od konce roku 1979 do poloviny května 1993 vysílala ve 14 řadách a celkovém počtu 344 epizod televizní stanice CBS. Seriál, který lze považovat za jakousi volnou odnož slavné televizní ságy DALLAS, vypráví o každodenních radostech a strastech několika typických amerických středostavovských rodin, žijících na fiktivním předměstí Los Angeles nazvaném Knots Landing.

The Persuaders! (1971)

Seriál

Britský, komediálně-dramatický televizní seriál, jehož jedinou řadu o 24 epizodách odvysílala od poloviny září 1971 do konce února 1972 televizní stanice ITV. Penzionovaný soudce Fulton (Laurence Naismith) použije rafinované lsti a dá dohromady typického anglického gentlemana, lorda Bretta Sinclaira (Roger Moore) a svérázného amerického milionáře Dannyho Wildea (Tony Curtis), aby spolu bojovali proti zločinu všude tam, kde to policie z nějakého důvodu nezvládá.

Tour of Duty (1987)

Seriál

Americký válečný televizní seriál, jehož 58 epizod odvysílala ve třech řadách od konce září 1987 do konce dubna 1990 televizní stanice CBS. Příběhy jedné americké bojové čety, jejíž členové čelí mnoha hrůzám a útrapám pekla vietnamské války. Celý seriál je nepokrytě inspirován slavným oscarovym filmem PLATOON (Četa), který v roce 1986 natočil režisér Oliver Stone.

The Bedford Diaries (2006)

Miniséria

Osmidílný americký dramatický televizní seriál, který od konce března do poloviny května 2006 vysílala televizní stanice Warner Bros. Television. Příběh skupiny naprosto rozdílných lidí, kteří se přihlásili do poněkud kontroverzního experimentálního semináře na téma lidské sexuality, který vede profesor Jake Macklin (Matthew Modine).

Killer Women (2014)

Seriál

Americký televizní krimi seriál, který je remakem argentinského seriálu MUJERES ASESINAS z let 2005-2008. Jeho jedinou osmidílnou řadu odvysílala od počátku roku do konce března 2014 televizní stanice ABC. Hlavní hrdinkou příběhu o drsném a nebezpečném životě příslušníků elitní policejní složky, všeobecně známé jako Texas Rangers, je členka této jednotky Molly Parker (Tricia Helfer). Ta denně nasazuje svůj život, přitom se snaží o rozvod a ještě má čas na vztah s agentem DEA Danem Winstonem (Marc Blucas).

Muzikanti (1981)

Miniséria

Čtyřdílná televizní minisérie, natočená v ostravském studiu Československé televize. Čtyři zralí muži se pravidelně scházejí při zkouškách svého amatérského hudebního kvarteta a při svém muzicírování vypráví každý z nich jeden zajímavý příběh ze své minulosti.

Malá Dorritka (1967)

Miniséria

Dvoudílná televizní inscenace, natočená podle stejnojmenného satirického románu slavného britského spisovatele Charlese Dickense (1812-1870). Dramatický příběh postupně odhalovaných tajemství a spletitých osudů rodin Dorritů a Clennamů v jehož středu stojí Arthur Clennam (Vladimír Brabec) a Ema Dorrit (Eva Trejtnarová-Hudečková).