Pomôžte nám udržať web živý a bližšie k vašim potrebám príspevkom na jeho prevádzku.

Popisy

Všetko Filmy Seriály Divadelné hry

American Heart (1992)

Film

Americké filmové drama s krimi zápletkou, které vypráví příběh Jacka Kelsona (Jeff Bridges), Který právě po dlouhé době opustil vězení s jediným přáním - začít nový život. Jeho první cesta vede do Seattlu, kde se setká se svým synem, teenagerem Nickem (Edward Furlong), který se mu během jeho pobytu za mřížemi úplně odcizil. Jenže Jacka dožene jeho minulost i tady.

Hangfire (1991)

Film

Americký filmový akční thriller. Během evakuace věznice v Novém Mexiku uprchne skupina vězňů pod vedením sadistického vraha Kuttnera (Lee de Broux). Opevní se v malém pohraničním městečku a některé zdejší obyvatele vezmou jako rukojmí. Jenže netuší, že šerifem je tady drsný vietnamský veterán Ike Slayton (Brad Davis), jehož manželka Maria (Kim Delaney) je mezi rukojmími.

L'Homme du train (2002)

Film

Kriminální drama režiséra Patrice Leconteho předvádí herecký koncert dvou hvězd francouzského filmu Jeana Rocheforta a Johnny Hallydaye. Náhodné setkání dvou rozdílných mužů v lékárně. Učitel v důchodu v malém městečku Manesquier (Jean Rochefort) pozve gangstera Milana (Johnny Hallyday) na skleničku, zapít šumivé tablety. Zároveň mu nabídne přenocování, které Milan přijme, protože místní hotely jsou zavřené. Oba tak rozdílní muži si začínají rozumět, učitel brzy odhalí plán Milana vyloupit místní banku. Manesquier požádá gangstera, zda by se k němu nemohl připojit a stát se jeho parťákem. Milan to odmítne. Situaci komplikují bývalí parťáci Milana, kteří mají stejný záměr vyloupit banku, jak byli dříve dohodnuti. Muži se ráno rozloučí, učitel odchází do nemocnice na operaci a Milan se chystá s partou na loupež

curil
20.06.2024

Catherine Bergerová se po patnácti letech vrací z vězení. Před lety byla odsouzena na dvacet let za účast na loupežné vraždě. Ve vězení porodila syna Simona. Po propuštění je jejím největším přáním navázat znovu citový vztah ke svému synovi. Mladé ženě se daří najít i dobrou práci a sympatického muže, Simonova učitele.

curil
20.06.2024

Lacombe Lucien (1974)

Film

Hlavní postavou filmu je sedmnáctiletý syn sedláka Lucien Lacombe (Pierre Blaise), který přichází do města a snaží se o přijetí do hnutí odporu. Pro svoje mládí a pro svojí apolitičnost je hnutím odmítnut. Snad i proto se lehce nechá naverbovat gestapem jako špicl a udavač. Mladý muž sám pochází z neuspořádaných poměrů, a proto vychutnává náhle získanou moc, plynoucí ze sledování jedné židovské rodiny. Ovšem situace na západní frontě v roce 1944 se rychle mění a spojenecká vojska postupují do středu Francie. Tím se mění i pocity Luciena a začíná pociťovat i sympatie k lidem, na které donášel. Stejně jak on sleduje pro gestapo určené lidi, tak i on je sledován hnutím odporu, které nad ním několik měsíců před koncem války vynese rozsudek smrti. Svým filmem vzbudil ve Francii Louis Malle velmi emotivní reakce. Narušil hrdinskou představu o chování francouzského lidu v době německé okupace v letech 194O - 1944. Tři roky před ním tak učinil i Marcel Ophuls ve svém polodokumentárním snímku "Chargin et la pitié "

curil
20.06.2024

Brýle (1969)

TV Inscenácia

Krátkometrážní televizní komedie, která je jakousi anekdotickou skečí o tom, jaké zmatky může v podnikové jídelně vyvolat nervozita před služební cestou se samotným panem (soudruhem) ředitelem (Ivo Gübel).

Rakouské životopisné filmové drama, které zachycuje spletitý život kontroverzního rakouského psychiatra, psychoanalytika a filozofa židovského původu Wilhelma Reicha (1897-1957, Klaus Maria Brandauer) žáka proslulého Sigmunda Freuda.

Repérages (1977)

Film

Filmový režisér Victor (Jean-Louis Trintignant) připravuje novou adaptaci klasické románu A. P. Čechova Tři sestry. Spolu s kandidátkami na hlavní role se Victor ubytuje ve starém hotelu v městečku Bex uprostřed krásné švýcarské přírody a nedaleko Ženevského jezera. Jednou z hereček je jeho bývalá manželka Julie, se kterou se rozvedl před deseti lety, další z žen je herečka a producentka Cecilia, která zároveň doporučila debutantku Esther. Všichni se začínají poznávat v luxusním prostředí a začínají vznikat první konflikty. Osudy hlavních hrdinek dramatu se prolínají s životem hereček studujícím své role.

curil
20.06.2024

La triche (1984)

Film

Michel Verta je policejní důstojník, žije se svou manželkou Nathalií a malým synem v Bordeaux. Je pověřen vyšetřováním vraždy v přístavním nočním klubu, zavražděným je Sylvain Morane, známý homosexuální umělec. Při pátrání se Michel seznámí s mladým barovým hudebníkem Bernardem Mirandem. Michel je bisexuál a občas byl své ženě nevěrný s náhodnými milenci. Nyní se do sympatického muzikanta zamiluje a jeho náklonnost je opětovaná. O detektivově vztahu se brzy dozví manželka Nathalie, ale také skutečný vrah Moraneho Manuel Garcia. Ten začne oba muže vydírat a při konfrontaci s Bernardem je nešťastnou náhodou zabit. Nyní stojí Verta před rozhodnutím, zda vydat svého milence spravedlnosti nebo mu pomoci k útěku.

curil
20.06.2024

Děti zítřků (1980)

Film

Historické filmové drama, natočené na motivy skutečných událostí z dějin našeho dělnického hnutí, které zachycuje známou hodonínskou generální stávku v prosinci 1920 očima několika místních dětí.

Americký dobrodruh Johnny la Faina (George Hilton), přezdívaný „Alleluja“, se nechá najmout od velitele revolucionářů generála Ramireze (Roberto Camardiel), který bojuje proti mexickému císaři Maximiliánovi a jeho armádě. Alleluja má za úkol najít ztracenou posvátnou aztéckou sošku „El Niňo“. Ramirez doufá, že po získání sošky by měl podporu mexických domorodců. Sošku ukradla dvojice Archie (Lincoln Tate) a Fleurette (Agata Flori), kteří ignorují její význam a ukryjí do ní drahokamy. Soška dál putuje, až se jí zmocní Alleluja. O posvátný artefakt mají zájem i bandité, obchodník Ferguson (Umberto D'Orsi), indiáni a obě válečné strany. Alleluja musí postupovat obezřetně, aby toto dobrodružství nebylo jeho posledním

curil
20.06.2024

Americké hudební drama v němž se reportér známého losangeleského hudebního časopisu Owem (Gabriel Mann) vrací do svého rodného města na Floridě, aby zde udělal velké interview se zdejší rockovou zpěvačkou a svou kamarádkou z dětství Sherry (Kim Dickens). Ta se proslavila songem, který je výpovědí jejích otřesných zážitků z dětství. A v těch má bohužel prsty také Owenův starší bratr Dan (Eric Stoltz).

Francouzský režisér George Franju natočil drama ve skutečných reáliích psychiatrického sanatoria. Docílil tak vysoké autenticity svého filmu. Právník Gérane (Jean Galland) pošle svého syna Francoise (Jean-Pierre Mocky) do ústavu pro duševně nemocné, ačkoliv si je vědom, že syn je dokonale zdráv. Francoise se dostává do mašinerie psychiatrické kliniky, která mu nedává žádnou možnost prokázat své duševní zdraví. Z toho důvodu se rozhodne z ústavu utéct. Bohužel na svobodě se dlouho neohřeje a znovu se ocitne zpět v sanatoriu, aniž by měl za krátkou dobu svobodu sebemenší příležitost k tomu, aby mohl dokázat, že je naprosto normální a zdravý.

curil
20.06.2024

My Sexiest Year (2007)

Film

Americké filmové komediální drama, jehož hlavním hrdinou je teenager Jake Stein (Frankie Muniz), který je po smrti své matky nucen opustit Brooklyn a nastálo se přestěhovat ke svému otci Zowiemu (Harvey Keitel) do Miami na Floridě. Úplně všechno v jeho životě se radikálně změní a zdá se, že za své vezme i jeho velká touha, stát se uznávaným spisovatelem.

Dramatický milostný příběh Lucie (Elizabeth Bourgine) a Raymonda (Pierre-Loup Rajot) Aubracových je založen na jejich skutečném životě. V době okupace za 2. světové války žijí manželé v Lyonu a rozhodnou se bojovat v odboji a zachovat si tak důstojnost. V březnu 1943 je Raymond zatčen a Lucie organizuje odbojáře k osvobození svého muže. Vydá se do sídla gestapa na Boulevard des Hirondelles za velitelem Klausem Barbiem (Philippe Cal) pod záminkou donucení Raymonda k svatbě z důvodu jejího těhotenství. Důstojníkovu pozornost odláká Lucie dárky a komando přátel zaúřaduje.

curil
20.06.2024

Silent Cradle (1997)

Film

Kanadské filmoví drama, jehož hlavní postavou je těhotná novinářka Helen (Lorraine Bracco). Ta je při práci v terénu zraněna a v nemocnici se dozví, že její dítě je mrtvé. Helen tomu odmítá uvěřit a začne pátrat na vlastní pěst. Postupně zjistí, že její dítě může být živé a také to, že svým vyšetřováním pravděpodobně narazila na organizovaný obchod s dětmi.

L'Étalon (1970)

Film

Veterinární chirurg William Chaminade (Bourvil) tráví dovolenou u moře na jihu Francie, když je svědkem pokusu o sebevraždu mladé ženy. Nešťastnice se svěří, že její muž o ní ztratil zájem a připadá si zbytečná. Williama napadne, že takových žen ve Francii musí být tisíce a rozhodne se v krásném prostředí Azurového pobřeží otevřít speciální centrum pro vdané ženy, kde budou moci uspokojovat své romantické, ale i jiné potřeby, za pomoci mladých mužů. Navíc služby bude možno proplácet ze sociálního zabezpečení. O služby centra je velký zájem a prosperuje, dokud nepřitáhne pozornost horlivého daňového inspektora Dupuise (Francis Blanche).

curil
20.06.2024

Marjorie Prime (2017)

Film

Americký sci-fi film, který je natočený podle divadelní hry soudobého amerického dramatika a spisovatele Jordana Harrisona (*1977). Komorní příběh z nedaleké budoucnosti, kdy se lidé (zejména ti staří) naučili vypořádávat se se svou samotou pomocí moderních technologií, tak jako hlavní postava filmu, Marjorie (Lois Smith), která svůj život dožívá ve společnosti holografické verze svého zemřelého manžela.

Nezralost (1981)

TV Inscenácia

Dramatická televizní inscenace, natočená v ostravském studiu Československé televize, která je příběhem úspěšné mladé architektky Heleny (Jana Šulcová). Ta žije v neuspokojivém manželství s nevýrazným a zakomplexovaným manželem Vilémem (Petr Pelzer) a právě, když dostane v zaměstnání důležitý samostatný úkol zjistí, že je, po letech čekání, konečně těhotná. Tuto nečekanou situaci se nakonec rozhodne vyřešit velmi radikálním způsobem.

Mrazivý příběh podle stejnojmenného románu Carlene Thompson vydaného v roce 1991. Při večerní slavnosti je unesena a brutálně zavražděna malá dívka Garance; vrah nebyl nikdy dopaden. Po sedmnácti letech žije ve stejném městě matka Garance (Jane Birkin) s novým manželem doktorem Davidem Wahlem (Benoît Régent) a dvěma dětmi. Začínají se dít podivné věci, když Caroline slyší hlas Garance v obchodě své kamarádky Lucie (Sabine Azéma), najde podivné vzkazy, objeví se panenka ztracená při únosu. Za záhadných okolností umírají lidé spojení s událostmi před sedmnácti lety: svědkyně únosu Pamela uhoří ve svém bytě, další svědci sourozenci Guillaume a Genéviéve jsou také zavražděni, stejně jako liknavě vyšetřující inspektor policie. Zastřelený je i rozvedený otec Garance Chris Corday (Matthias Habich). Jde pouze o náhody anebo se vrací po letech vrah? Vyšetřování se ujme přítel Lucie policista Tom Jérôme (Jean-François Stévenin).

curil
18.06.2024

Kolombína (1978)

TV Inscenácia

Dramatická televizní inscenace, jejíž hlavní postavou je mladá mlékárenská dělnice Blanka (Milena Steinmasslová). Ta krátce poté, co podnik navštíví reportér Řezníček (Jiří Lábus), spolu se svými kolegyněmi zjistí, že dochází k rozsáhlému rozkrádání zboží. Do něho je bohužel zapleten nejen vedoucí Podzimek (Jiří Klem), ale také její přítel Olin Berka (Jaroslav Drbohlav) a to Blanku postaví před velmi těžké rozhodnutí.

Den velkého ticha (1980)

TV Inscenácia

Rodinná komedialní televizní inscenace, jejímž hlavním hrdinou je školák Zdeněk Hrach (Daniel Netušil), který se vsadí se svými kamarády, že vydrží celý den mlčet. Stojí ho to celou řadu komplikací a nepříjemností doma i ve škole, ale nakonec mu to přinese i jedno hodně důležité poznání!

Tři obři a vlak (1987)

TV Inscenácia

Veselá pohádková televizní inscenace s železničářskou tématikou, která vypráví o mladém strojvůdci Josífkovi (Antonín Navrátil), o posledních třech obrech na světě (Vlastimil Zavřel, Tomáš Töpfer a Dan Krameš) hledajících obří sluj svého pradědečka a jednom nákladním vlaku, co převáží cirkusový zvěřinec.

Nezaměstnaný Steff Muller (Peter Semler) v malém přímořském městě v jižní Francii zoufale shání peníze pro nastávající porod manželky. Rozhodne se prodat Mausera, poslední zbraň ze své sbírky. Ve městě potká Ralpha Engera (Jean-Pierre Mocky), bývalého doktora, který zažil hrůzy války a ztratil všechno včetně ženy a rozumu. Po útěku z léčebny se snaží pološílený doktor pomocí sbírky shromáždit finance na výstavbu nemocnice pro dětské oběti válek. Znovu se oba muži setkají v kavárně, kde Steff prodává pistoli, jíž se zmocní Ralph a zastřelí kavárníka. Steff se stane jeho rukojmím a ocitne se v bytě společně s další vězenkyní Lilianou (Patricia Barzyk). Se zbraní v ruce se stane Ralph vražedným maniakem, za kterým zůstávají mrtvoly včetně několika policistů.

curil
16.06.2024

Obsahuje spoileryK domu Čapkových přijíždí vůz. Je to gestapo a shání se po Karlovi. Ten je však již tři měsíce mrtev. Karel Čapek padá se schodů. Vrací se mu vzpomínky na setkání s Věrou Hrůzovou, na dětství a jiné. Také na nástup fašismu. Na zahradě beseduje Karel s dalšími osobnostmi kultury a přichází sem také pan prezident. Je uvedena hra „Bíllá nemoc“ a Karla vyhledá tajemník Sepke. Nabádá ke změně jména barona Krüga. Karel se nevzpouzí a mění jméno na Kroga. Po debatě na zahradě je Karel v Paříži a s ním je zde i herečka Olga Scheinpflugová. Ta mu dává nápad ke hře „Matka“. Karel hru napíše a nyní ji s Olgou rozebírá. Hra má sice úspěch, ale také někteří lidé Karlovi volají a nepokrytě vyhrožují. Pak sem přijede pán z Anglie a po něm další. Tentokrát je to slavný spisovatel Herbert G. Wells. Chodí s dalšími a Karlem kolem bunkrů, které se předvádí světu proto, aby byl vidět jejich čistě obranný účel. V kině je však vyhlášena mobilizace. Karel daruje armádě své auto. A poté je zde zpráva o vydání pohraničí. Karlovi chodí výhružné dopisy a zdá se, že všichni jsou proti němu. Do toho sem přijíždí Erika, dcera spisovatele Thomase Manna a zve Karla i s Věrou do Švýcarska. On to odmítá. Nepřemluví ho ani Věra. Karel pak zjistí, že jej hlídají jeho spolupracovníci a vzápětí je přepaden. Přichází další hosté, ale Karel ztrácí důvěru. Jsou tu Vánoce a Karel padá ze schodů. Je nemocen. Má oboustranný zápal plic...

Pitryx
16.06.2024

Unfrosted (2024)

Film

Obsahuje spoileryMalý Asiat si balí věci do ranečku a přichází do občerstvení. Přečte si reklamní příběh nakreslený na krabici. A o reklamách mu začne vyprávět nějaký muž. Městečko Battle Creek v Michiganu žije dvěma společnostmi pro snídani a cereálie. Kellogʼs a Post. Ty spolu soupeří každý rok v soutěži nazvané Misky a lžíce. I nyní se taková pořádá a Kellogʼs vyhraje všechny ceny. Pak však Bob Cabano náhodou vidí děti, které štrachají v popelnicích a ty mu dají ochutnat, co našly. Bobovi to zachutná a běží to hlásit majiteli a šéfovi firmy Kellogʼs. Ten povolává svého slídiče. Vyjde najevo, že oni mají u Postu své špiony jako uklízeče. Druhá strana to má zařízené stejně. Bob dostává povel, aby firmu zachránil. A on k tomu chce Donu Stankowskou. Ta přichází do podniku a majitel ji vřele vítá. Následuje tiskovka s pěti slavnými lidmi. A pak se začne vyvíjet nový produkt. March, majitelka Postu pak pozve své soupeře k besedě. Klade podmínky a hovoří o příštím týdnu. Následuje pokus Boba a Dony vykoupit všechen cukr. Akce se podaří. Soupeři přestali vyrábět. Děti opět inspirují Boba tak, že přemýšlí nad tím, spojit všechno dohromady. Objeví tak prapodstatu snídaně a následuje velká oslava. March a její asistent Ludwin odlétají do Moskvy. Je jim slíben cukr z Kuby, ale za sex s paní March. Bob je zajat muži jednoho liliputána a prohnán uličkou. Kellog a jeho lidi se pak ocitají v Bílém domě. Prezident jim nadává kvůli tomu cukru. Nastává testování sušenky s ovocem. Dopadne to dobře. Tedy skoro. Tester přichází o život. Po jeho pohřbu je zadržena loď s kubánským cukrem. Začíná se mluvit o raketách a zabíjení. Kellog chce s tím vším skoncovat a sejde se s March. Proběhne další zasedání u Kellog´s. Jsou pozvány i děti. Majitel na ně řve, ale bez výsledku. Ale vznikne tak první název výrobku. Trat Pop. Pak se vzbouří maskoti. Ti přepadnou budovu. Novinář v televizi přečte název výrobku obráceně a je to přivítáno. Nový název je přijat. První vozy s tímto výrobkem vyjíždějí do světa. Nakonec se ocitáme u soudu...

Pitryx
16.06.2024

O vodníkovi a housličkách (1992)

TV Inscenácia

Obsahuje spoileryStarý vodník pospává a mladá mlynářovic Terezka peče buchty. To vodníka přiláká a buchty krade. Rodiče pak chtějí dceru provdat za Vilímka, kterého ona nechce. Chce Ondru, který je však někde ve světě. Vodník se rozhodne Terezce za ty koláče pomoci. Zase přichází Vilímek a zve Terezku k muzice. Ona odmítá. A pak je sepsána svatební smlouva. Mlynář v ní podepíše, že mlýn je Vilímkův a oni se zde stávají jen dělníky. Teprve nyní poznají mlynářovic co je Vilímek za gyzda, ale už je pozdě. Jenže je tu ještě hastrman a ten smlouvu Vilímkovi ukradne. Je tu svatební den a Terezka skáče do rybníka. Vodník ji však zachrání a nechá ji u sebe. Terezka je tedy u vodníka a rodičům nahoře je velmi smutno. A tu se vrací z cest Ondra. Když vyslechne, co je nového, hází svůj výdělek do vody. Terezka opouští vodníka a jde za svým vyvoleným. Ten má radost, ale je tu pořád ještě Vilímek. A ten zjistí, že je Terezka opět zde. Ihned začne vyhrožovat soudem. Jenže pak zasáhne vodník…

Pitryx
16.06.2024

Karmooz war (2018)

Film

Obsahuje spoileryV Alexandrii přepadnou dva britští vojáci dívku. To slyší tři muži a zasáhnou. Ten jménem Ali je zastřelen, ale zbylí dva útočníky zpacifikují. Generál Yusuf el-Masri lehce fackuje sestru Faten a ptá se na její sestru Noel. Ta je ještě v posteli a k ní se chová Yusuf o něco lépe. Pak je tento muž u sebe v práci. Je policista. Řeší nejprve prostitutku Zubah a poté zloděje Asforaha. Ovšem je tu také muž, který má být převezen jinam a další vězni. Nu, a pak je zde ta napadená dívka. Jsou hlášeni dva pohřešovaní vojáci. Mark Sema a Steven Samuel. Ti dva, kteří zasáhli při přepadení dívky, je Abraham Suelam a Sad Eti Mutavay. Zrovna spolu diskutují o tom, co bude dále. Ten jeden ví, že napadená dívka byla dcera Aldara Kedira. Jsou nalezeni i s mrtvolami těch dvou. Tedy vojáka Stevena a jejich kamaráda Aliho. Toho druhého útočníka na dívku Marka, toho tu mají spoutaného. Všichni živí jsou odvedeni na policejní stanici, kde velí Yusuf. Voják Johny vyhrožuje svým strýcem, generálem Frankem Adamem. Nikoho tím nevyleká a končí v cele s tím, co čeká na odvoz. Najednou se na stanici přihrne egyptský guvernér, ale nyní generálův posel Reyadh el-Shandawili a tvrdě požaduje vězně. Yusuf to kategoricky odmítne a dochází ke konfliktu. Britští vojáci sem přijedou, aby Egyptu ukázali, že jsou zde pány oni. Požadují dva britské důstojníky, tedy Marka Sema a nějakého Jacka Willliama. A také ty dva, kteří jim napráskali, Abrahama Suelama a Sada Etiho Mutavaye. Pokud to Yusuf neudělá, bude obviněn ze vzpoury v době války a za to je trest smrti. Totéž platí pro ty, kdo mu pomáhají. Yusuf nejprve nechá odvést skoro všechny vězně zadem a s nimi jde hlídač Azíz. Toho pak vojáci týrají. Napadená dívka stejně jako prostitutka mají jít také, ale zůstanou. Pak volá Frank a vyhrožuje napadením Yusufových sester. Jeden z trestanců, zvaný Asforah, který zde zůstal dobrovolně, se nabízí, že se za nimi vydá, odvede je. Naštěstí přichází včas. Pak vypukne peklo. Britové spustí palbu ze všech zbraní a přestanou, až jim Yusuf ukáže generálova synovce jako rukojmí. Pak je zastřelen Soeler, milenec jedné z Yusufových sester. Generál Adam opět zneužije egyptského guvernéra Reyadha el-Shandawiliho a přikáže mu, aby to zařídil tak, aby lidé Yusufa nenáviděli. Následuje prohlášení v rozhlase, kde je Yusuf a jeho lidé pomluveni. Rozkaz k útoku na stanici dostává také egyptská policie. Tu povede Hamzah El-Hawari. Toho si najde Yusuf, když uteče po střechách. Hamza není přesvědčen o Yusufově pravdě, ale také nechce útočit. Jenže je k tomu nucen a má to také jako rozkaz, který nemůže neuposlechnout. Při návratu zpět Asforah odpráskne jednoho britského vojáka a je zajat. Poté je přiveden k šibenici, kde má být oběšen. Ovšem nemusí se to stát, pokud se Yusuf vydá za něj. A on to udělá. Je oběšen místo něj. Jenže prostřelený provaz spustí boj proti Britům a přidává se i Hamzar se svými lidmi. Bojuje se všude a generál Adam dává propusti šíleného muže, který je vlastně vraždicí stroj. Ten se setká s Yusufem. Zdá se, že ten nemá proti němu žádnou naději…

Pitryx
16.06.2024

Obsahuje spoileryPan Jack Duluth přichází domů veselý a s lahví vína. Když pak vidí svou ženu Felicii stát na okenním parapetu, je překvapen. A ona skočí dolů… -----------02/ Služebná Anna oznamuje Jackovi příchod jeho syna Billa. Ten chce po otci peníze na cestu do Říma, je však odmítnut i přesto, že otec je bohatý, protože je spolumajitelem Ronaldova nakladatelství. Jack pak právě tohoto muže navštíví. Kamarád se jmenuje Ronald Sheldon a ti dva se dlouhou dobu neviděli. Jack nejprve pozdraví jeho sestru Angie. Ronald sám pak představuje Lauru Laceyovovou, svoji tchyni. Poté představí tchána Basila Laceye a jeho pravou ruku, slečnu Phyllis Brentonovou. A nakonec si nechá svou ženu Jean Sheldonovou. Jack pak také volá svému bratrovi, producentovi, a zve jej na čtení nové hry. Napsal ji spisovatel Basil Lacey. Také po něm chce, aby přemluvil k účasti Billa, který Ronalda nesnáší. Moc dobře ví, proč, ale přesto přijde. A tam pozná Jean. Otec pak nabízí Billovi ty peníze na cestu, ale on je odmítá. Když jsou na návštěvě u Iris a Petra, bolí Jean hlava a Iris nabízí prášky, které má v nočním stolku. Bill a Jean tam zajdou a začne to mezi nimi jiskřit. Bill najde ve stolku prášky, ale také je tam pistole. Pak skončí Bill a Jean na posteli, kde je načapá Billův otec. A podruhé je načapá u nich na chatě. A nakonec mu volá Ronald a je rozpálený do běla. Chce, aby Jack ihned přijel a poví mu, že načapal Billa se svou ženou. A všechno to za něj schytá právě Jack. Poté volá Petr, že postrádá pistoli a má podezření na Billa. Následuje hovor s Jean, která tvrdí, že ji Jean, že ji manžel zavřel v knihovně a že zaslechla dva výstřely. Když tam Jack s Petrem a Iris dorazí, najdou Ronaldovu mrtvolu. Jeho žena Jane je skutečně zamčená v knihovně a klíč má u sebe mrtvý. Ten je vytažen a Jean je osvobozena. To už za přítomnosti poručíka Barmse, který se na místo vraždy dostavil. Ten pak také volá Jackovi, že se Bill na jím udané adrese nezdržuje. Otec jej však najde u jeho bývalé slečny jménem Sylvie. Bill však o vraždě nic neví a slečna mu potvrzuje alibi. Syn však přiznává krádež pistole. Té, která ležela vedle mrtvoly. Bill pak ještě vypráví, jak vezl Jean zapomenutou kabelku a načapal je Ronald. Hodně zuřil a Billa vyhodil. Ten šel k Petrovi, kde šlohnul onu pistoli. V baru si dal pár panáků a jel zase za Jane. Zde došlo ke rvačce s Ronniem, Bill o zbraň přišel, byl zpráskán jako pes a vyhozen. Šel do kina a poté k Sylvii. A když dovypráví, přijde k nim poručík Barns a Billa zatkne. Jack opět navštíví Jane a ta přiznává ztrátu klíčů z kabelky. Taktéž tvrdí, že se Bill vrátil ještě jednou a Ronalda zastřelil, protože slyšela dva výstřely. A dveře si prý otevřel někdo, kdo měl klíče. Jack poté nařkne z vraždy pana Laceyho. Kalkuluje totiž s tím, že mu Ronald odepřel další spolupráci a také jeho i s manželkou dále zadarmo ubytovávat a živit. Pan Lacey však ihned předvede perfektní alibi, které potvrzuje Ronieho sekretářka Phyllis Brentonová a Norah Laceyová. Bill tvrdí, že o klíči v kabelce neví. Pak volá Sylvie a ta mluví o tom, jak se ji pokusil Ronie dostat do postele, ale načapala je manželka. Ne ta jeho, ale Jackova. Neunesla to a možná právě proto skočila z okna. A Bill to všechno věděl. Právě proto Ronalda nenáviděl.  Jake pak poslouchá vyprávění Angie, která byla u mrtvého ještě před policií a ostatními. A protože prý neumí lhát, zamlčela to. Avšak dává Jakeovi další důkaz proti Billovi. Totiž přezku z jeho bundy, kterou svíral mrtvý v ruce.        Pak se na místě vraždy sejdou zase všichni a poslouchají vývody Petra, který mluví o vstupenkách. Také poví, že jedno ze sedadel, které mělo být obsazeno panem Laceym bylo prázdné. Dedukuje z toho, že mu skutečně bylo Roniem oznámeno, že jeho bezpracný zisk zde je u konce. Lacey přiznává, že se z Roniem skutečně setkal, ale tvrdí, že v divadle byl, ale seděl jinde. A také vrhne podezření na svou manželku, která divadlo prý opustila. Ona to přiznává stejně jako svou návštěvu v domě. Dovnitř se dostala hladce, protože byly dveře otevřeny. A její manžel také poví všem o nálezu té přezky. Jiní zase tvrdí, že tam žádná přezka nebyla. Petr tvrdí, že obešel všechna kina a našel pokladní, která Billa viděla jít do kina. Navíc Petr podává důkaz proti osobě, která vraždila…

Pitryx
16.06.2024

Secuestrados (2010)

Film

Obsahuje spoileryNa zemi leží muž s igelitovým pytlem na hlavě. Jiný mu pomáhá… Rodina se stěhuje do nového domu. Otec Jaime, matka Marta a dcera Isa. Pak sem vpadnou tři chlapi v maskách. Přinutí rodinu, aby jim vydala drahé věci. Jeden z lumpů pak odjíždí s otcem a nutí jej vybírat peníze z bankomatu. Mezitím jsou ženy týrány a k domu dorazí Ceasar, přítel Isy. Ihned je také zajat. Dorazí sem také strážný, ale i ten se stane obětí. Krutosti pokračují a Ise se dostane do ruk zbraň. Mrtvých však přibývá…

Pitryx
16.06.2024

Obsahuje spoileryMalá Grace Sellersová se v noci bojí a vykřikne. Ihned k ní přiběhne otec Ken, matka Tanny a bratr Jake. Ti zjistí, že je dívenka posedlá ďáblem. Ten žádá lidskou oběť a rodiče ji slíbí. Dívka je rázem v pořádku. Willa opouští jeho dívka Amy. Will míní koupit dům Sellersových. A také to udělá. Amy sem přijede, ale jen proto, aby mu vrátila pár věcí. Will si zatím nevšiml podivností, které se tu v domě dějí. I v noci se snaží vše vysvětlit logicky. Druhý den podivnosti pokračují a už je nelze vysvětlit běžným způsobem. Přichází kamarád Patrick a snaží se najít vysvětlení. Nápisy na dortech však dávají jasně najevo, kdo má být v domě pánem. A dva duchové donutí Willa k útěku. Zanedlouho se však vrací a bere duchy jako další skutečnost svého života i s tím, že mu občas něco provedou. Jeho kamarád Patrick jej seznámí s dívkou Aimee. Ta se ve věci vyzná, a proto jde do Willova tajemného domu. Zde se pokusí o vymítání, ale o jednoznačném úspěchu se určitě nedá hovořit. Posedlým se stává i Patrick. Toho však Aimee zachrání. Po ošetření zranění, které Willy utrpěl v souboji s posedlým Patrickem sem přichází Amy. Stráví spolu noc v posteli a ráno je posedlá. To už sem opět přichází Aimee s Patrickem a chtějí pomoci. To se ďáblovi nelíbí. Také sem přijíždí Sellersova rodina. Těm však jde jen o to, aby byl někdo obětován. Nakonec se všichni spojí, aby…

Pitryx
16.06.2024

Strašiak (2023)

Film

Obsahuje spoileryMalá holka v posteli je vyděšená. Kolem se něco pohybuje… Středoškolačka Sadie Harperová přišla o matku. Její mladší sestře Savyer se zdá, že je někdo v pokoji. Otec má přímo v domě místnost, kde přijímá své pacienty. Je psychiatr. Sadie jde po smrti své matky poprvé do školy a má zde incident se spolužačkou. Hned poté uteče domů. K jejímu otci přichází podivný muž jménem Lester Billings, který mluví o tom, že zabil své děti a dává to do souvislosti s nějakým stínovým přízrakem. Poté je nalezen v jejich komoře oběšený. Sadie tvrdí, že to nebyla sebevražda, protože před tím slyšela z komory divné zvuky. Večer malá Sawyer uvidí pod postelí přízrak. Přivolaná psycholožka moc nepomůže, protože to malá vidí zase. Sadie se pak dostane ke kresbě, kterou přinesl Lester. Sawyer potvrdí, že je to ta věc, kterou vídává. Sadie navštíví dům, kde Lester bydlel a najde zde několik zvláštností. Také jeho manželku Ritu, která tvrdí, že potvoře jejich děti říkaly kostlivec a že asi přešel k nim, jako k Harperovým. Když jej pak paní vidí za Sadie, začne střílet a děvče prchá. Pak má děsivou vidinu. Aby se odreagovala, pozve kamarádky a kouří trávu. Vzápětí je šokována tím, co nastalo. Opět vidí kostlivce. A ten zaútočí na její sestru. Ta se ocitá v nemocnici. Sem telefonuje Rita Sadie a tvrdí, že ví, jak se potvoráka zbavit. Když k ní Sadie přijde, tak jí použije jako návnadu. Nastane boj s příšerou. A nejen tam se bojuje. Otec s malou Sawyer je totiž bestií vtažen do domu. Sadie spěchá na pomoc. Dorazí domů včas?

Pitryx
16.06.2024

Oko za oko (2015)

Film

Obsahuje spoileryMiranda sleduje dění na operačním sále. Pracuje totiž v nemocnici, ale má požádáno o přeložení. Žije normálním životem. Občas ji přepadne otcův pes Benny, občas ona někomu zachrání život. Pak kupuje dům, předává dortu a vítá Kevina, který za ní přišel na schůzku naslepo. Miranda jej pozve dál a netuší, že je to někdo jiný. A ten ji znásilní. Miranda se ocitá v nemocnici a poté se uzavírá do sebe. Má pocit, že se jí nic nedaří a klepou se jí ruce. A pak si nechá dům opevnit. Také zjistí, že muž, který ji znásilnil, William Finn, je ve vězení nedaleko, a proto jej navštíví. A ne jednou. Nakonec to dopadne tak, že on přijde za ní. Pomáhá jí s opravou domu, a když jde nakupovat materiál, vidí ho Mirandin otec Michel. Jde za to dceři vynadat. Při další návštěvě se Wiliamovi udělá nějak divně a nic netušíc vstupuje do domu…

Pitryx
16.06.2024

Zuzana je naše (1981)

TV Inscenácia

Rodinná televizní inscenace, která vypráví příběh jednoho pionýrského oddílu, jehož členové se snaží zjistit, proč je jejich vedoucí Zuzana (Ivana Andrlová), s kterou toho tolik zajímavého zažili, najednou začala tolik zanedbávat. Velmi brzy přijdou na to, že tím důvodem je mladý vodák Luboš (Ivan Luťanský).

Le Sicilien (1958)

Film

Francouzská parodie na gangsterské filmy založená na oblíbené záměně osob. Na pařížském nádraží očekává vyslankyně zločineckého gangu Olga (Pascale Roberts) příjezd italského nájemného vraha známého jako "Le Sicilien". Olga zamění Itala za lyonského módního návrháře Fernanda (Fernand Raynaud) zásluhou bílého klobouku s pírkem, který zůstal na perónu po zatčeném vrahovi a Fernand si ho přivlastnil. Muž přijel do Paříže představit svou novou módní kolekci. Olga odveze hosta do sídla gangu nočního klubu "Le Rouge Gorge", který Fernand považuje za místo jeho módní přehlídky a šéfa gangu Bruna (Jean-Marie Amado) za ředitele módního domu. Začne ihned organizovat renovaci zanedbaného baru a mluví o lahvičkách parfému, které budou dostávat klienti za prodané modely. Gangsteři považují jeho nápady za bezvadné krytí pro distribuci drog.

curil
14.06.2024

Lifepod (1993)

Film

Americký filmový sci-fi thriller, který je jedinou režijní prací známého herce Rona Silvera (1946-2009). Děj se odehrává ve druhé polovině 22.století, kdy velké kosmické lodi, která míří k Zemi s tisícovkami lidí na palubě, začnou selhávat všechny systémy a je vyhlášena okamžitá evakuace. V nastalé panice dokáže plavidlo, odsouzené k zániku, opustit jediný záchranný modul s několika lidmi a ten je teď unášen nekonečným vesmírem s minimální šancí na záchranu.

Black & White (1999)

Film

Americký filmový krimi thriller, jehož děj se odehrává v Los Angeles a jehož hlavním hrdinou je čerstvý absolvent policejní akademie Chris O'Brien (Rory Cochrane). Ten jako malý přišel o otce, kterého zavraždil zloděj aut a teď se stal novým partnerem zkušené policistky Nory Hugosian (Gina Gershon). A právě v této době začne v jejich revíru docházet k podivným vraždám, které spojuje jedna důležitá okolnost!!

Někdo zaklepal na dveře (1989)

TV Inscenácia

Televizní sci-fi příběh, natočený podle povídky VTOM NĚKDO ZAKLEPAL NA DVEŘE (Knock) amerického novináře, spisovatele a scénáristy Frederica Browna (1906-1972), který ji napsal v roce 1948 a u nás vyšla v antologii POZEMŠŤANÉ A MIMOZEMŠŤANÉ (1981). Poslední člověk na planetě Valter Pelan (Jiří Ornest) se stává vězněm ve svém vlastním bytě, kde teď nejsou kliky ani okna a každý den se zde opakuje strašidelný rituál.

Jean-Jacques Lestrade (Claude Brasseur) je úspěšný pařížský veterinář v nejlepších letech, který si opravdu užívá "vnějších znaků bohatství", což je pro něho velký dům, luxusní vozidlo a v neposlední řadě přízeň dívek i zazobaných paniček, které vyhledávají jeho péči pro své domácí mazlíčky. Jean-Jacques, přezdívaný Gigi, vytížený svými "záležitostmi", přenechává finanční záležitosti svému účetnímu Jerome Bouvierovi (Jean-Pierre Marielle). Jednoho dne přichází kontrola z finančního úřadu v podobě nepříliš atraktivní Béatrice Flamand (Josiane Balasko). Ukáže se, že účetní Bouvier je více podvodník než poctivý zaměstnanec, který má dbát o účty svého šéfa. Naštěstí daňová inspektorka není až tak chladná, jak se tváří, a navíc i ona chová domácího mazlíčka.

curil
11.06.2024

Men of Respect (1990)

Film

Americká filmová gangsterka, která vychází ze slavné divadelní hry MACBETH legendárního anglického dramatika Williama Shakespeara (1564-1616), který ji napsal v roce 1606. Hlavní postavou děje, přesazeného do USA 20.století, je gangster Mike Battaglia (John Turturro), který stoupá stále výš v hierarchii newyorské mafie a jde přitom doslova přes mrtvoly. Jeho snem je dostat se až na samotný vrchol a ještě víc, než on, po tom touží jeho mimořádně ambiciózní manželka Ruthie (Katherine Borowitz).