Pomôžte nám udržať web živý a bližšie k vašim potrebám príspevkom na jeho prevádzku.

Popisy

Všetko Filmy Seriály Divadelné hry

Xena (1980)

TV Inscenácia

Životopisná televizní inscenace, zachycující bouřlivý život a jeho tragické vyvrcholení, herečky Xeny Longenové (1891-1928, Regina Rázlová), natočená na motivy autobiografického románu HEREČKA, spisovatele dramatika, režiséra a herce Emila Artura Longena (1885-1936, Jiří Kodet), který poprvé vyšel v roce 1929.

Kadeř královny Bereniké (1993)

TV Inscenácia

Dramatická historická televizní inscenace, volně vycházející z doložených historických událostí z antické doby přibližně 240 let před naším letopočtem. Příběh velekněžky Klio (Jiřina Jirásková), proslulého básníka jménem Kallimachos (Jiří Adamíra), astronoma Konóna (Josef Vinklář) a jednoho velmi vzácného obětního daru, který se ztratil z chrámu bohyně lásky.

Království stromů (1989)

TV Inscenácia

Televizní studiová pohádka o ochránci lesa Stromovém Vítkovi (Lukáš Vaculík) a jeho nevěstě Apolence (Magdalena Reifová), kteří se nečekaně dostanou do velkých nesnází, když se v lese usadí čarodějnice Dřevomorka (Dagmar Veškrnová-Havlová).

Film je složen ze tří příběhů, které režírovali tři renomovaní režiséři a mají společný erotický námět. V prvním příběhu "Ostrov sirén" (volně přeloženo) je námořník v bouři spláchnut vlnou do moře a zachrání se na tropickém ostrově. Zanedlouho potká polonahou krásku, která ho zavede k chatrči, kde žijí další tři dívky. Všechny o muže pečují, milují se s ním, ale po určité době pojme námořník podezření... V povídce "Labyrint rostlin" (volně přel.) si dospívající mladík marně snaží vzpomenout na verše písně, kterou ho uspávala jeho matka, když byl malý. Jeho posedlost vzpomínkami ho přivede nejprve k erotickým fantaziím a poté do náručí prostitutky. Třetí příběh "Skříň" (volně přel.) se odehrává na konci devatenáctého století. Pařížský bonviván se snaží svůj splín zahnat v zákulisí kabaretu. Potom si najme na celou noc prostitutku, která ho zavede do svého pokoje. Během noci slyší muž podivné zvuky a bojí se, že bude oloupen.

curil
14.04.2024

Sarkastický žoldák s regeneračními schopnostmi, Deadpool, se ocitá v pasti časové smyčky, která ho nutí opakovaně prožívat stejný den své smrti. V zoufalé snaze se z ní vymanit se spojí s Wolverineem, mrzutým mutantem s adamantiovými drápy a ještě silnější regenerací. Společně se vydávají na cestu napříč časem a prostorem, aby našli zdroj časové smyčky a zastavili ji, než zničí celý svět.

Rikrek
14.04.2024

V nejmenované africké zemi koncem padesátých let minulého století je zatčen charismatický černošský vůdce Maurice Lalubi (Woody Strode), který obhajuje nenásilný odpor proti diktátorskému režimu. Lalubi je zatčen a vystaven mučení, následně zavřen do kobky se dvěma bělošskými vězni - italským zlodějem Orestem (Franco Citti) a vojákem (Stephen Forsyth). Maurice se může zachránit, když podepíše, že se vzdává svého přesvědčení a myšlenek. Vojenský režim mezitím řeší, jak vůdce rebelů odstranit, aniž by se stal v očích lidu mučedníkem.

curil
13.04.2024

Ten můj tam má spolužáka (1990)

TV Inscenácia

Komedialní televizní inscenace, natočená v ostravském studiu Československé televize, která je příběhem o tom, jak nečekané následky může mít jedná zdánlivě bezvýznamná a nevinná lež. Pan Slepička (Rostislav Kuba) řádně koupí potřebný stavební materiál, ale aby se vytáhl před manželkou Zorkou (Kateřina Macháčková), předstírá, že všechno, co převážejí ve svém autě, je kradené. Při nečekané silniční kontrole se mu dokonce podaří přesvědčit kapitána VB Kýhose (Václav Sloup), aby tuto hru hrál s ním, jenomže pak se všechno hrozně zamotá!

Žádost o přeložení (1986)

TV Inscenácia

Dramatická televizní inscenace s krimi zápletkou. Čerstvý absolvent školy SNB Jiří Soukup (Antonín Navrátil) nastupuje v hodnosti nadstrážmistra na své první místo ve své rodné vesnici. Záhy dostane i svůj první velký případ, jenže velmi rychle se přesvědčí, že dokonalá znalost lidí a prostředí není jenom velkou výhodou, ale má i svoje stinné stránky. Dokáže se s nimi nezkušený ochránce zákona vypořádat?

Bez práce nejsou koláče (1988)

TV Inscenácia

Televizní studiová pohádka z volného cyklu STROM POHÁDEK, natočená na motivy literární předlohy slavné české spisovatelky Boženy Němcové (1820-1862). Známý příběh o tom, jak se chudý vandrovník Jiřík (Oldřich Vízner) upsal čertu, aby získal lásku krásné princezny (Dagmar Patrasová) a jak ho ona nakonec musela zachránit před peklem.

Alors heureux ? (1980)

Film

Mladý Marc Olivier (Marc Jolivet) přijde o práci nočního hlídače. Jeho vrstevník Marc Ligot (Pierre Jolivet) je z dědictví otce velmi bohatý muž, ale rovněž nešťastný, jelikož miluje Evelyne Lambert (Évelyne Bouix), která dává přednost někomu jinému. Oba muži jsou v depresi a po neúspěšných pokusech o sebevraždu se setkají v nemocnici. Zjistí, že jsou spolužáci a rozhodnou se spojit své síly, aby se příště jejich pokus vydařil.

curil
13.04.2024

Devítiletá Mathilde (Louisa Pili) žije po rozvodu rodičů se svou matkou Heléne (Sandrine Bonnaire). Jednoho dne zjistí, že její babička Madelaine (Monique Mélinand), o které jí všichni tvrdili, že je mrtvá, a kterou nikdy neviděla, žije. Uteče z domu a vydá se za svým dědečkem Paulem (Claude Rich), který žije po operaci srdce v pečovatelském domě. Dříve byl majitelem knihkupectví s názvem „Le cou de la girafe“. Mathilde přesvědčí Paula, aby se vydali hledat babičku, která před třiceti letech odešla s jeho nejlepším přítelem. Ráno spolu vyjedou do Biarritzu směrem k francouzsko-španělské hranici. Rozrušená Heléne objeví dopisy od Madelaine ve dceřiných věcech a dovtípí se, kam Mathilda utekla. Vydá se v jejích a otcových stopách.

curil
12.04.2024

Připravte se znovu objevit kouzlo imaginárních přátel! IF je nový film od scenáristy, režiséra a producenta Johna Krasinskiho, který vypráví příběh mladé dívky, která dokáže vidět zapomenuté imaginární přátele dospělých.

Rikrek
12.04.2024

Kudláčkova metoda (1983)

TV Inscenácia

Malá televizní komedie jejímž hlavním hrdinou je mladý mistr Kudláček (Jiří Štěpnička), vypráví o běžných každodenních radostech a strastech kolektivu zaměstnanců údržbářské dílny detašovaného pracoviště jednoho velkého průmyslového podniku.

Shark! (1969)

Film

Koprodukční americko-mexické filmové drama, jehož hlavní postavou je obchodník se zbraněmi a dobrodruh Caine (Burt Reynolds). Ten se v jednom přístavním městečku seznámí s přitažlivou Annou (Silvia Pinal) a přijme její nabídku na potápění v oblasti plné žraloků, což má být součástí vědecko-výzkumného projektu. Jenže netrvá dlouho a Caine zjistí, že pravým důvodem tohoto riskantního podniku je něco docela jiného!!!

Time Trackers (1989)

Film

Americký akční sci-fi film. Šílený vědec ukradne svému kolegovi jeho stroj času a s jeho pomocí se vypraví do minulosti, aby zde uskutečnil svůj pečlivě připravený plán, jak ovládnout celý svět. Za ním se do minulosti vydá skupina odvážlivců, kteří se mu v tom pokusí za každou cenu zabránit.

Ville à vendre (1992)

Film

Francouzské kriminální drama se odehrává v malém městečku na francouzském venkově v Moussin. Ačkoli osm z deseti obyvatel města nepracuje, všichni žijí v jakési spokojenosti a klidu. Do města přijíždí náhodný turista Orpheus, který je svědkem vraždy lékárníka Martineta při místní veselici. Starosta a policie se snaží vysvětlit lékárníkovu smrt přirozenými příčinami. Orpheus se seznámí s lékárníkovou asistentkou Elvírou a společně chtějí odhalit pravého viníka. Postupně jsou zavražděni další lidé z vyšší vrstvy města – dva lékaři, další lékárník, policejní kapitán...

curil
12.04.2024

Les vierges (1963)

Film

Režisér Jean-Pierre Mocky přináší příběhy mladých dívek, které zažívají dobrodružství a přicházejí o panenství, což režisér líčí se svým charakteristickým černým humorem. Každá z dívek pochází z jiné společenské vrstvy a pro předmanželský sex má jiné pohnutky. Pět situací, které jsou zároveň kruté i něžné, vtipné i smutné, připomínají atmosféru šedesátých let minulého století ovlivněnou mužským šovinismem.

curil
11.04.2024

Na vlastní nohy (1987)

TV Inscenácia

Dramatická televizní inscenace, která je příběhem mladíka Karla Šeráka (Lukáš Vaculík). Ten je ve všem neustále srovnáván se svým otcem, vysoce respektovaným dlouholetým podnikovým ředitelem a svým okolím je považován za typické protekční dítě, které mělo vždycky všechno jednoduché a předem připravené. Teď po návratu z vojny je rozhodnutý všechny přesvědčit, že to tak není a že se jako dospělý člověk dokáže postavit na vlastní nohy.

První a poslední (1997)

TV Inscenácia

Historické televizní drama, natočené na motivy povídky známého anglického spisovatele Johna Galsworthyho (1867-1933). Na příběhu složitého a rozporuplného vztahu dvou bratrů z přelomu 19. a 20.století, se odvíjí drama o konfliktu osobních citů se základní mravní odpovědností v němž všechno nezadržitelně spěje k tragickému vyvrcholení.

The Looming Tower (2018)

Miniséria

Desetidílná americká televizní minisérie, natočená podle stejnojmenné knihy amerického novináře a spisovatele Lawrence Wrighta (*1947) z roku 2006, za kterou její autor získal prestižní Pulitzerovu cenu. Dramatický příběh, jehož děj se odehrává na přelomu milénia a sleduje boj CIA, FBI a dalších bezpečnostních a zpravodajských složek s islámskou teroristickou organizací Al-Kaida.

Gibraltar (1964)

Film

Koprodukční thriller na špionážní motivy oblíbené v šedesátých letech minulého století. V oblasti Gibraltarského průlivu dochází k sabotážím a je potopeno několik britských nákladních a transportních lodí s vojáky směřujícími na Blízký východ. Britská zpravodajská služba vyzve poručíka Franka Jacksona (Gérard Barray), aby se infiltroval do mezinárodního špionážního gangu vedeného Elinor van Berg (Hildegarde Knef), Frank má základnu v marockém Tangeru a je známa jeho vášeň pro poker a krásné ženy.

curil
10.04.2024

Osamělá žena objíždí ve svém starém autě městečka po celé Francii a ve školních aulách a sportovních halách koná improvizovaná filmová představení. Při nich promítá filmy svého muže, který spáchal před šesti lety sebevraždu. Sama považuje tyto filmy za geniální, ale u diváků se nesetkávají s velkým zájmem, a tak se často stává, že opouštějí sál ještě před koncem filmu. Často se mezi dvěma projekcemi setkává se lidmi, kteří projevili zájem o její nadšení. Tak potkává začínajícího tanečníka v letech, klauna bez iluzí, výstředního vesničana nebo frustrovaného učitele.

curil
09.04.2024

Americký filmový thriller s lehce hororovým nádechem v němž se několik teenagerů stane svědky vraždy svého kamaráda a teď se musí pokusit dokázat, že všemi uznávaný, respektovaný a obdivovaný Ely Vaughn (Dennis Quaid) je ve skutečnosti krutý a bezcitný vrah. Přitom je však zapotřebí dávat si velký pozor, aby se někdo z nich nestal jeho další obětí.

I Do (2012)

Film

Americké filmové drama, které vypráví příběh britského občana Jacka (David W. Ross). Ten žije už od studií v USA, kde se teď, po smrti svého bratra, stará o svou neteř Taru (Jessica Tyler-Brown). Zcela nečekaně se však dostane do velkých problémů, protože mu nechtějí prodloužit vízum a hrozí mu nucený návrat do Evropy. Jedinou šancí je pro něj fingovaný sňatek s Američankou a s tím je mu ochotná pomoci kamarádka Ali (Jamie-Lynn Sigler). Všechno však komplikuje fakt, že Jack je gay a právě se zamiloval do španělského architekta Mana (Maurice Compte).

Preference (1986)

TV Inscenácia

Televizní komedie, natočená v ostravském studiu Československé televize. Prokurátor Oulehla (Eduard Cupák) a advokát Sluníčko (Stanislav Šárský) se při pravidelné partií karet dostanou do sporu, kvůli případu, který je už předtím svedl proti sobě u soudu. Jejich společný kamarád a spoluhráč, hajný Kňour (Karel Vochoč) dostane zajímavý nápad, jak oba své přátele rozsoudit a zároveň i vytrestat.

Via Veneto (1964)

Film

Via Veneto, ulice plná obchodů s přepychovým zbožím a řadou kaváren, symbolizuje římský sladký život. Právě zde se pohybuje mladý muž, jenž si podvody "vydělává" na luxusní byt, auta a pohodlný život. Nyní se rozhodl podvést pod záminkou natáčení nového filmu o římské smetánce venkovského zbohatlíka. Jeho plán nevyjde, když ho falešný šek od "sponzora" ve společnosti znemožní.

curil
09.04.2024

Předposlední díl z třináctidílné série německých erotických filmů "Schulmädchen-Report" režíroval režisér Walter Boos. Celý název dílu možno přeložit do češtiny volně jako "Zpráva o školačkách 12 - Kdyby to maminka věděla". Film měl i alternativní název "... … - Junge Mädchen brauchen Liebe" (Mladé dívky potřebují lásku)". Celý příběh se skládá z pěti epizod. Redaktoři školních novin čtou dopisy mladých dívek, které se svěřují se svými láskami a popisují své sexuální zážitky: 1) Anna postrádá lásku v neúplné rodině a fixuje se na svého staršího bratra. Její láska ale přesahuje hodně rámec toho, co je povoleno; 2) Výlet středoškoláků naruší erotické hrátky jednoho páru na mýtině v lese, které ostatní tajně pozorují. Vše se dozví pedagogický dohled, ale přijde na místo činu pozdě, najde pouze dívčí kalhotky; 3) Maminka doprovází dceru Gabi k dorostovému lékaři. V ordinaci je pouze instalatér opravující vodovodní kohoutek. Ze zvědavosti oblékne lékařský plášť a kolem krku zavěsí stetoskop. Dojde k omylu, čehož mladý řemeslník využije a provede důkladnou prohlídku nahé dívky včetně měření bazálních teplot; 4) Edda je zanedbávána zaneprázdněnou matkou a propadne drogám. Peníze na drogy si opatřuje prostitucí; 5) Ina se zamiluje do francouzského studenta, který je v rodině na výměnný pobyt. Pozoruje ho klíčovou dírkou svlečeného při cvičení a potom se uspokojuje sama v posteli. Snaží se ho svést, když student cvičí na terase a ona se pod skleněnou střechou ukazuje nahá na lůžku anebo v sauně, kde je ale více zájemkyň o fešného atleta.

curil
08.04.2024

Sedm kilo pro Králíčka (1979)

TV Inscenácia

Komedialní televizní inscenace, která je příběhem jednoho zaběhaného manželství, které právě prochází trochu neobvyklou krizí. Paní Králíčková (Jiřina Bohdalová) si až příliš důsledně hlídá svou váhu, stále se trápí nejrůznějšími dietami a přitom týrá hlady i svého manžela (Lubomír Lipský). Ten se nakonec že zoufalství, na radu svého kolegy, rozhodne předstírat, že má milenku a doufá, že manželku to pohne k žárlivosti a ukončení nepřetržitých diet.

Mlynářka z Granady (1975)

TV Inscenácia

Televizní zpracování známé operety, kterou složil Julius Kalaš (1902-1967) podle knihy TŘÍROHÝ KLOBOUK španělského spisovatele Pedra Antonia de Alarcón (1833-1891). Děj se odehrává na počátku 19.století ve španělské Andalusii a pojednává o krásné mlynářce Frasquitě (Jaroslava Obermaierová) a jejích problémech s muži, zejména pak se zaletným panem corregidorem (Jiří Vala). Ten v touze po ctnostné mlynářce neváhá používat nejrůznější intriky.

Dobro a zlo (1989)

TV Inscenácia

Televizní studiová pohádka z volného cyklu STROM POHÁDEK, natočená na motivy příběhu bratří Jacoba (1785-1863) a Wilhelma (1786-1859) Grimmů. Jedna z variací známé pohádky O Šípkové Růžence (Kateřina Hrachovcová) a proroctvích zlé (Alena Kreuzmannová) a dobré (Květa Fialová) sudičky .

Prêtres interdits (1973)

Film

Příběh se odehrává v předvečer 2. světové války. Mladý vesnický kněz Jean Rastaud (Robert Hossein) ošetří po pádu z kola mladou dívku z dobré rodiny Françoise Bernardeau (Claude Jade). Jejich následující přátelství se promění v lásku, před kterou Jeana varuje jeho přítel otec Ancely (Claude Piéplu). Přesto ze vztahu Françoise otěhotní, Jean vystoupí z církve a čeká na plnoletost milenky a na uzavření sňatku. Přichází ale válka a plány zamilované dvojice vezmou za své.

curil
08.04.2024

Inspektor Society Brigade Antoine Delille (Pierre Mondy) dostane hlášku, že překupník, vyděrač a pasák Jo Pinelli (Jean-Pierre Bernard) chystá velkou „ránu“. Antoine gangstera zatkne za drobný zločin, aby mohl bez překážek vyslechnout dívky v jeho vlivu. Právě jedna z bývalých prostitutek přivede inspektora na stopu.

curil
08.04.2024

Life As We Know It (2004)

Seriál

Třináctidílný americký televizní seriál, jehož jedinou řadu odvysílala od října 2004 do začátku února 2005 televizní stanice ABC. Děj se odehrává v Seattlu a je příběhem tří středoškoláků, úspěšného hokejisty Dina (Sean Faris), náruživého fotografa (Chris Lowell) a vzorného studenta Bena (Jon Foster). Tihle tři jsou velcí kamarádi a život ani jednoho z nich není vůbec jednoduchý!!!

Nanečisto (1988)

TV Inscenácia

Dramatická televizní inscenace, vypráví příběh dvou právě vystudovaných zdravotních sester, Zuzany (Kamila Špráchalová) a Aleny (Alice Chrtková), které po studiu nastupují do prvního zaměstnání na urologickém oddělení jedné nemocnice. Zde velmi záhy dojde k události, která bude zatěžkávací zkouškou jejich profesní zdatnosti i jejich charakterů.

Hodinář (1988)

TV Inscenácia

Historická televizní inscenace, natočená podle jednoho z příběhů z knihy DOKTORSKÉ A JINÉ POVÍDKY českého spisovatele Oty Duba (1907-1987). Příběh odehrávající se v době mezi světovými válkami v Praze, svede dohromady mladého lékaře Rezka (Zdeněk Žák) a starého hodináře Sakaře (Josef Větrovec), který je jeho pacientem v nemocnici. Jenže jednoho dne Sakař zmizí a s ním i vzácné hodiny paní primářky (Alena Vránová). Doktor Rezek musí rychle něco podniknout, protože mu reálně hrozí, že příjde o zaměstnání.

Fuga desesperada (1961)

Film

Marina (Claire Maurier) a Larsen (Paul Guers) cestují po Francouzské riviéře. Při policejním zátarasu nevědomky pomohou doživotně odsouzenému vězni na útěku Morlaixovi (Arturo Fernández), který se ukryje v kufru jejich auta. Vezmou zločince na jachtu a odplují do Španělska, kde v přepychové vile bydlí Marinin ochrnutý strýc. Larsen se chce zbavit bohatého příbuzného a vinu svést na Morlaixe, který se mezitím zamiloval do Mariny.

curil
07.04.2024

P'tit Con (1984)

Film

Mladý Michel Choupon (Bernard Brieux) vyrůstá v buržoazní rodině a po jedné hádce se svým otcem Bobem (Guy Marchand) uteče z domova. S pocitem, že ho nikdo nemá rád a matka ani otec mu nerozumí. Na ulici se seznámí s alžírskou dívkou Salimou (Souad Amidou). Ta ho ubytuje ve svém pokojíku pro služky a po dalším důvěrném seznámení se do dívky Michel zamiluje. Salima má ale přítele Jeannota (Daniel Auteuil), se kterým odjede, aniž by nechala Michelovi novou adresu. Michel je v depresi a pokusí se o sebevraždu

curil
07.04.2024

Slow Burn (1986)

TV Film

Americký televizní thriller, natočený podle románu CASTLES BURNING amerického spisovatele Arthura Lyonse (1946-2008). Gerald McMurty (Raymond J. Barry) si najme soukromého vyšetřovatele Jacoba Ashe (Eric Roberts), aby našel jeho bývalou manželku Laine (Beverly D´Angelo) a jejich syna. Jacob sice bez větších problémů v Palm Springs Laine najde, ale zaplete se přitom do mnohem složitější a nebezpečnější hry.

Smile (2005)

Film

Americký, dobrodružně laděný film, jehož hlavní postavou je teenagerka z californského Malibu Katie (Mika Boorem) je příběhem o jednom velkém hledání dospívající dívky, která se snaží vyznat sama v sobě, ve svém vztahu k rodičům, k životu v takzvané vyšší společnosti i ke svému chlapci. A nemá to vůbec jednoduché!!!!

Psáno na pranýř (1974)

TV Inscenácia

Dramatická televizní inscenace, natočená podle románu NAVTZDORY BÁSNÍK ZPÍVÁ známé české spisovatelky a překladatelky Jarmily Loukotkové (1923-2007). Děj tohoto příběhu se odehrává ve Francii 15.století a je jakýmsi životopisným pojednáním, které zachycuje pestré životní osudy slavného francouzského básníka Francoise Villona (Ladislav Mrkvička).