Pomôžte nám udržať web živý a bližšie k vašim potrebám príspevkom na jeho prevádzku.

Chyby

Všetko Filmy Seriály Divadelné hry

Pearl Harbor (2001)

Film

V tomto filmu je v roce 1941 Jennifer Garner v roli Sandry k vidění v bikinách a ty byly ve skutečnosti poprvé představeny až po válce v roce 1946 v Paříži.

Tristan a Izolda (2006)

Film

Lord Marke (Rufus Sewell) sídlí na hradě s padacím mostem. Tento typ obrany hradu se začal stavět nejdříve o 500 let později po dobyti britských území Normany.

curil
09.04.2024

Přestože se jedná bezesporu o kvalitní film, nevyvarovali se jeho tvůrci drobných chyb a nepřesností jako jsou špatné údaje na mapě ukazující území dobytá nacistickým Německem, nebo tucet ran vypálených bez nabíjení z revolveru Nagant, který byl na sedm nábojů.

Hannibal (2001)

Film

Zbraň, kterou agentka Clarice M. Starling (Julianne Moore) odevzdává, když je odvolána ze služby, nejdříve vypadá jako nějaký subkompaktní GLOCK, a hned v dalším záběru na odevzdané věci se zničehonic přemění na SIG P226, který měla i při protidrogové razii na začátku.

curil
28.03.2024

Fantom Morrisvillu (1966)

Film

Přestože jde o skvělou filmovou parodií, tvůrci se dopustili jedné velké chyby v textu. Když se doktor Stolly (František Filipovský) Pinkertona (Vít Olmer) ptá, kdo se narodil 7.7., ten odpovídá, že LaFontaine (míněn spisovatel Jean de LaFontaine) a R. B. Sheridan. Jenže ani jeden z těchto slavných pánů se 7.7. nenarodil!!!! LaFontaine se narodil 8.7. a Sheridan 7.7. zemřel, ale narodil se 30.10.

Ve scéně incidentu u přejezdu bere pan Poe (Timothy Spall) zavazadla dětí z Olafova auta a odchází kufry uložit do zadní části Tatry 603. Zavazadlový prostor je vepředu, vzadu má auto motor.

curil
23.03.2024

Vikingovia (1999)

Film

Tento film je doslova prošpikován různými druhy chyb od naprosto nesmyslné polohy Bagdádu na mapě v úvodu filmu přes drsné chyby v kostýmech až po zcela chybnou výzbroj většiny vikingských válečníků. Není divu, že vše skončilo jako jeden velký propadák!!

Ani tomuto televiznímu klenotu se nevyhnula vleklá bolest naší filmové a televizní tvorby - chyby v titulcích. V jedné z epizod vytvořil známý herec Ladislav Křiváček roli schizofrenika Juračáka, ale v titulcích byl uveden jako LADISLAV KŘIVÁNEK.

Z pekla (2001)

Film

V nočních scénách pátrání si detektivové běžně svítí baterkami. Tento vynález byl patentován v roce 1898, což je o deset let později od děje filmu.

curil
07.03.2024

21. PÁN ZE SALCBURKU Tento díl se odehrává v roce 1964 přesto Rudí Lorenz (Josef Abrhám) vesele jezdí se Škodou 1000 MB model 1969 a navíc na ní má vzadu poněkud toulavou MPZ, která je při záběru před panelákem u pravého zadního světla, ale o pár záběrů dál, v lese je už u levého zadního světla.

Když se MUDr. Sahulák (Tomáš Töpfer) ptá Štěpána (Pavel Kříž), zda byl na vojně, dostane odpověď ano. Ale kdy? Po gymnáziu studoval medicínu a po ukončení nastoupil hned do nemocnice.

curil
27.01.2024

I v tomto filmu je k vidění jedna z nejobvyklejších filmařskych chyb. Ve filmu je srpen roku 1968 a přesto před domem, kde bydlí hlavní hrdinky stojí automobil ŠKODA 110R model 1973 (první vozy 110R se začaly vyrábět v roce 1970).

Film se odehrává koncem osmdesátých let. Farář Holý (Bolek Polívka) projíždí Tovární ulicí v Ústí nad Labem a sleduje zdevastovanou vyhlídkovou restauraci Větruši, která v té době byla normálně v provozu, k úhoně přišla až po privatizaci. Stejně tak trolejové vedení v Tovární bylo zavedeno až v roce 1994.

curil
17.01.2024

Když na začátku filmu střílí vrah na dívku s kolem (Regina Rázlová), má v ruce prokazatelně pistoli ČZ 52 ráže 7,62. Když však Karlíček (Jaromír Hanzlík) čte balistickou zprávu, stojí v ní, že smrt způsobil projektil ráže 6,35.

Tombstone (1993)

Film

Ve filmu je na jednom domě v městečku Tombstone vidět současnou vlajku USA s 50 hvězdami i když v roce 1881, kdy se děj filmu odehrává, měla americká vlajka pouze 38 hvězd (až do roku 1890).

Kam čert nemůže (1959)

Film

Automobil Renault 4CV, který stopne Mefistofela (Jana Hlaváčová), má v několika záběrech různé SPZ.

curil
11.01.2024

Za další drobnou chybu v tomto filmu lze považovat fakt, že podle všech reálií se děj odehrává v době renesance, královský zámek (Moritzburg) je však jasně barokní.

Utečenec (1993)

Film

Šerif se svými lidmi při zátahu na jeden z domů mají na sobě otrhané civilní oblečení, které ze sebe před vstupem do domu navzájem strhávají, aby byl viděn na zádech nápis policie. Při dalších záběrech v domě nikdo z nich na zádech označení nemá.

curil
04.01.2024

Ve scéně v pařížské restauraci si Erica Barry (Diane Keaton) zapaluje cigaretu, ze které jednou potáhne. V dalším prostřihu si zapaluje znovu a úplně novou cigaretu.

curil
27.12.2023

Pelíšky (1999)

Film

Dnes už legendární je průšvih s ponožkami Saši Mašlaně (Jaroslav Dušek). Když přichází na vánoční návštěvu k paní učitelce (Eva Holubová) má přede dveřmi výrazně různobarevné ponožky, ale když svlečený chytá postel, má už tmavé jednobarevné ponožky.

Pelíšky (1999)

Film

Přestože se děj filmu odehrává v roce 1968, do jednoho záběru se tvůrcům vloudil automobil Škoda modelové řady 105/120, který v té době nebyl ještě ani na papíře.

Ani tato skvostná filmová pohádka se nevyhnula určitým chybám. Když například Vincek (Vladimír Menšík) prořezává na zahradě větve stromu, je v pozadí možné zahlédnout sloup elektrického vedení.

Červený drak (2002)

Film

Reba McClane (Emily Watson) u veterináře hladí na operačním stole uspaného tygra. Na hladící levé ruce má hodinky a scéna trvající reálně dvě minuty podle hodinek trvá nejméně půl hodiny. Navíc nevidomá dívka nemá hodinky s odklápějícím víčkem, jak potom kontroluje čas?

curil
20.12.2023

Ve filmu stačí k titulu dosáhnout Peteru Coltovi (Paul Bettany) šesti vítězství. Ve skutečnosti musí vítěz Wimledonu vyhrát sedm zápasů.

curil
11.12.2023

Návštěvníci (1983)

Seriál

I do tohoto, jinak veskrze povedeného seriálu se vloudily drobné nepřesnosti. Například, když Karas (Josef Dvořák) říká Drchlíkovi (Vlastimil Brodský), že se narodil 4.září 1914 a že to byla neděle, jde o chybu, protože 4.9.1914 byl ve skutečnosti PÁTEK.

Rebelové (2001)

Film

Chyba v časové posloupnosti. Hlavní hrdinky odmaturují (pravděpodobně květen - červen), v ději uběhne pár dní, maximálně 2 týdny, a přichází sovětská okupace 21. srpna 1968.

curil
27.11.2023

I v této minisérii došlo na naši velkou bolest, to jest na chyby v titulcích. Známý herec a ještě mnohem známější dabér Ladislav Cigánek hrající strážníka Rybu je zde v titulcích systematicky uváděn jako JAN Cigánek (tuto chybu převzala například Wikipedie, kde je tento nesmysl dodnes).

Eichmann (2007)

Film

V jednom záběru visí v kanceláři mapa Evropy, na níž je vyznačeno samostatně Česko a Slovensko. Jak známo, tato situace nastala až v roce 1993.

curil
08.11.2023

Tvůrci se dopustili velké faktické chyby ve scéně, kde rabín Löw (Ján Sedal) jedná s dalšími židovskými hodnostáři. Ve filmu je tomuto jednání přítomna Löwova vnučka, což bylo vzhledem k postavení žen v judaismu naprosto nemyslitelné!!!

MacKennovo zlato (1969)

Film

Při masakru zlatokopů skupinou zdivočelých Apačů je v okamžiku zaseknutí tomahawku do zad starého muže vidět, že herec má pod košilí nedbale ukrytou desku ze dřeva nebo podobného materiálu.

curil
20.10.2023

V závěru filmu je scéna, kdy Matylda (Míla Myslíková) odhazuje plastový tácek, který chytá Bertík (František Filipovský). Nejen podle velikosti je však zřejmé, že jde o dvě různé rekvizity, protože tácek, který Matylda odhazuje má jiný vzorek, než tácek, který chytá Bertík.

Sládek Pandrhola (Rudolf Hrušínský) bere na prasata dvouhlavňovou zbraň, ale při záběrech střelby střílí z tříhlavňové. Nabíjí opět dvouhlavňovku a pokračuje ve střílení ze tříhlavňové zbraně.

curil
03.10.2023

Obecná škola (1991)

Film

Při besídce pro rodiče pořádané Igorem Hnízdem (Jan Tříska) je v pozadí vyvěšena americká vlajka s 50 hvězdami. V roce děje 1946 měla americká vlajka pouze hvězd 48 (šest řad po osmi hvězdách).

curil
18.09.2023

Usmívej se, lásko má (1995)

TV Film

Velký renonc je k vidění hned v prvních minutách, kdy je v pozadí za strážníkem (Ladislav Trojan) zřetelně vidět zaparkovanou Škodu Favorit či Forman, což je časová nesrovnalost zvící přibližně půl století!!

Usmívej se, lásko má (1995)

TV Film

Děj se odehrává v první polovině 30.let minulého století, tedy v době, kdy většina dopravních značek, které jsou k vidění u nás ještě neexistovala a navíc se v té době u nás jezdilo vlevo, takže jsou umístěny na špatné straně vozovky.

Příběh se odehrává v době americké občanské války v letech 1861 - 1865. Ve filmu využívaný dynamit byl vynalezen Alfrédem Nobelem v roce 1866 a patentován 1867.

curil
02.09.2023

Když pomineme nesmyslnost faktu, že o rodičovském sdružení jsou pedagogové informováni pomocí papírku a poslíčka místo na poradě ve sborovně, zbývá otázka proč je na střední průmyslové škole tím poslíčkem evidentně žák prvního stupně základní školy!!!!

V 6.části nazvané KREV, která se odehrává v roce 1902 jezdí policejní ředitel (Josef Větrovec) automobilem Laurin & Klement A, který se však začal vyrábět až v roce 1905.

Spalovač mrtvol (1969)

Film

Při návštěvě veřejného domu je Kopfrkingl (Rudolf Hrušínský) vysvlečen do košile a spodního prádla, když vylézá na stoličku, aby připevnil vitrínu ke zdi. V dalším záběru slézá ze stoličky a má na sobě kalhoty a zastrčenou košili.

curil
20.08.2023

Plane (2023)

Film

Kapitán letadla (Gerard Butler), nevítá cestující, to není je ho práce, po 11/9 se kontakt s cestujícími omezil na minimum. - Když letadlo prolétá bouřkou, tak určitě kapitán, nejde zkontrolovat cestující, když je krizová situace, za prvé by se mohl zranit, ale hlavně jeho práce je pilotovat letadlo, ne uklidňovat cestující. -Letadlo po zásahu bleskem má nefunkční navigační přístroje, neví se kolik mu zbylo paliva a po přestřelce má několik zásahu v draku, přesto kapitán v klidu odstartuje. -Černá schránka má své napájení, které vydrží až tři měsíce nezávisle na letadle, není proto možné, aby společnost, která letadlo provozovala, neměla sz této schránky signál a nevěděla, kde se letadla nachází. -Zaměstnanecké číslo má cirka 5. číslic a i když je pod stresem tak ho používá denně, není možné, že by si ho nepamatoval a mobil své dcery ano.

PROCESOR
16.08.2023