Pomôžte nám udržať web živý a bližšie k vašim potrebám príspevkom na jeho prevádzku.
Administrátor
Úroveň používateľa:
Člen od:11.11.2021
Naposledy aktívny:17.06.2024 19:54
Karma:11809
Body:74029
Priemerné hodnotenie:71,9%

Priatelia

Rikrek

Rikrek

Karma: 4321
klasifikátor

klasifikátor

Karma: 23384
PROCESOR

PROCESOR

Karma: 5139
Brandt

Brandt

Karma: 1758

Komentáre

Všetko

70%Na dobu vzniku poměrně zdařilá francouzská komedie. Ve Francii velice populární komik Fernand Raynaud, u nás prakticky neznámý, byl zárukou dobré rodinné zábavy. Dodnes neztratila nic na humoru zábavná scénka v restauraci, kdy hlavní hrdina večeří se dvěma přítelkyněmi ve dvou oddělených místnostech. Nejvíce dává zabrat dvakrát spořádaná večeře o čtyřech chodech číšníkovi v podání Paula Préboista. Jeho údiv a zděšení je upřímné a není divu, když autorem scénáře je Jean Girault, pozdější režisér a scénárista "Četníků", který podobné nápady a gagy uplatnil i ve své další tvorbě. Škoda předčasné Raynaudovi smrti při autonehodě, možná by jeho filmy měly šanci doputovat i k nám.

14.06.2024

65%Pro mě zklamání, první polovina filmu je horší, pak trochu příběh nabere tempo. Zařazení do kategorie komedie nesedí, vidím drama o člověku, který neumí truchlit nad ztrátou nejbližší osoby tak, jak by si představovalo jeho okolí, včetně rodiny. Začáteční podnět k celé zápletce dá nefungující nemocniční automat, což je poměrně originální. Film určitě nenudí, demoliční práce probíhají s nadšením psychotika, až jsem mu přál šlápnutí na lať s hřebíky. Takže název filmu je doslova naplněn. Jake patří mezi mé oblíbené herce a jeho výkon je standardní, ale viděl jsem i lepší.

14.06.2024

75%Francouzská komedie s oblíbenou dvojicí herců Claudem Brasseurem a Jean-Pierrem Mariellem. Jim sekunduje Josiane Balasko, naštěstí začátkem osmdesátých let ještě poměrně štíhlá oproti pozdějším dobám své největší popularity. Zápletka je jednoduchá, v pozdějších letech několikrát opakovaná, a to setkání úspěšného muže a svůdce a trochu naivní ošklivky, která má z titulu svého poslání zprvu nad frajerem vrch. Ale to trvá jen chvíli, než přijde souznění, i když lze jednoho z nich podezřívat z vypočítavosti. Nic oproti tomuto párku, mě nejvíce zaujal Marielle jako nepoctivý účetní veterinární kliniky a důvěrník šéfa kliniky "Gigiho".

11.06.2024

80%Výtečná francouzská komedie opomenutá naší distribucí v sedmdesátých letech je zaobalená do morálního příběhu o tom, jak "boží mlýny" melou spravedlivě. Čtyřicet let života v koloběhu francouzských dějin je zároveň i příběhem jednoho vitálního důchodce Louise a jedné vykutálené doktorské rodinky. Nutno obdivovat Michela Serraulta, který hraje už od počátku muže o dvacet let staršího než je jeho věk, a dopracuje se do stáří sta let. I dále je film skvostně obsazený, podceňovaný Jean-Pierre Darras v roli bratra další veličiny Michela Galabru. Nelze nezmínit menší role Y. Roberta, J. Richarda, N. Roqueverta, Y. Roberta, ospalého Jeana Carmeta a v neposlední řadě mladého Gérarda Depardieua. Mihne se i "Angelica" Michéle Mercier nebo znamenitý komik Paul Preboist. Komedie celkově vyznívá optimisticky a mě dobře naladila do dalších rentiérských let.

09.06.2024

60%Slabší komedie, i když je obsazená několika populárními francouzskými komiky šedesátých let. Sázka na známé obličeji tentokrát příliš nevyšla, což je zásluhou nepovedeného scénáře. Příběh se točí kolem objevu na výrobu levnějšího a výkonnějšího benzínu, který je prací výstředního vědce z nejmenované východoevropské země. K filmu bych volil český překlad názvu "Velká věc" - volně přeloženo.

05.06.2024

75%Tak tohle se mi líbilo! Anglický humor v chytré kriminální komedii o uranu v hodnotě 30 miliónu liber, který se dostane do ruky dvou bezvýznamným šíbrům. Poměrně originální námět spojený s road movie pobaví i náročnějšího diváka. Nenudil jsem se ani chvilku a Ray Winstone jako vždy výborný.

03.06.2024