Nápověda webu Rikrek.com

Hlavní strana

Na hlavní straně vidíš náhled vybraných filmů. Pokud se budeš chtít u nějakého z nich podívat na podrobnosti, je potřeba kliknout přímo na název filmu, ne na obrázek. Je to proto, že náš web podporuje i rozhraní pro mobilní telefony. Hlavní strana také slouží k vyhledávání filmu, který tě zajímá (a máme jich opravdu hodně). Po zadání byť jen části názvu filmu ti náš vyhledávač najde všechny relevantní filmy, mezi kterými svůj oblíbený určitě najdeš. Dále je možné se podívat na výběr filmů, které tento měsíc běží v kinech. Do budoucna plánujeme i možnost rezervovat si přes náš web vstupenky, ale o této funkci vás budeme včas informovat buď právě na hlavní stránce nebo na našich facebookových stránkách. Hlavní stránka nabízí i možnost zkouknout trailery k vybraným filmům a zjistit, který herec nebo herečka má dnes narozeniny a dát si na jejich počest po kalíšku.

Schvalování

Vzhledem k tomu, že chceme mít tento web srozumitelný, co možná nejpravdivější a bezchybný, je potřeba vaše příspěvky (kromě hodnocení, komentářů a diskuze) schválit. Schvalování bude probíhat buď přímo provozovatelem, nebo budete mít možnost schválení příspěvku i vy a to pomocí tří možností. Možnost „Ano, je“ je vcelku jasná – film znáte a moc dobře víte, že se to filmu týká. Druhá možnost „Nevím“ už podle názvu hovoří za vše a po jejím výběru budete mít opět příležitost schválit další čekající příspěvek. Výběr třetí možnosti „Ne, vůbec“ přepošle daný příspěvek přímo provozovateli. Pokud se bude tato třetí možnost opakovat u různých filmů stále dokola pouze od jednoho uživatele, který si bude klikáním hrát na šicí stroj, ztratí tím tento uživatel možnost dalšího schvalování příspěvků. K tomu, aby došlo ke schválení příspěvku od uživatelů, je potřeba pěti stejných hodnocení. V případě, že dojde u nějakého filmu ke zjevnému rozporu (např. 3x ano, 3x ne), bude toto schválení přeposláno přímo provozovateli a uživatel na ně nebude mít další vliv. V tomto odkazu také uvidíš vše, co ti bylo nebo nebylo schváleno.

Filmy

Asi nejdůležitější a taky hlavní kategorie našeho webu. Podle filtrování si můžeš vybrat film, který tě zajímá a když třeba zrovna nemáš inspiraci, na který film se podívat. U těch, které budou v brzké době běžet v televizi, vidíš i datum, čas i televizní stanici, která bude film vysílat. U jednotlivých filmů můžeš přidávat hodnocení filmu i herců, viz „hodnocení“ tady v nápovědě. U těch nejnovějších si určitě všimneš tlačítka „hrají v kinech“. V případě, že si klikneš na toto tlačítko, zjistíš, ve kterém kině a v kolik hodin budou ten film promítat. Na možnosti rezervace vstupenek zatím ve spolupráci s naším partnerem pracujeme. U filmů, u kterých je známé tlačítko play, se ti po stisknutí na něj spustí trailer k danému filmu.

Kino

Neméně důležitá součást našeho webu pro případ, že se budeš chtít podívat na to, co zrovna hrají v různých kinech poblíž tvého bydliště. Kina jsou seřazena abecedně, v možnosti filtrování si můžeš vybrat svůj kraj, ve kterém uvidíš kina a filmy, které promítají. Kina mají také svůj „profil“, kde najdeš základní údaje, mapu a v dohledné době i možnost rezervace vstupenek. Taky tam uvidíš, které filmy zrovna promítají.

Televize

V základní nabídce uvidíš abecedně seřazený seznam většiny televizních stanic s nabídkou filmů, které tento den vysílá. V možnosti „právě vysílané“ jsou přehledně seřazeny filmy, které zrovna v televizi běží a pro lepší přehled je u názvu filmu umístěna lišta, na které poznáš, v jaké části zrovna film je. Rubrika „dnes večer v tv“ je určena pro ty, kteří si chtějí udělat pohodový večer u televize a chtějí vědět, co budou v televizi vysílat od času 19:50, jednoduše v hlavním vysílacím čase. Samozřejmostí je u všech tří tlačítek možnost si na film kliknout a podívat se na vše, co tě o tom filmu zajímá.

DVD a Blu-ray

V tomto odkazu zjistíš, které filmy vyjdou v nejbližší době na těchto nosičích. Samozřejmostí je možnost filtrování a taky se podívat na to, co všechno tě o filmu zajímá.

Osobnosti

Zde si můžeš najít jakéhokoliv herce nebo herečku, o které se chceš co nejvíc dozvědět. Kolik jim je, kde všude hráli nebo na jakých filmech se jakkoliv podíleli, to vše se dozvíte v kostce v této rubrice.

Diskuze

V základní části této rubriky je vytvořeno pět základních diskuzí, které nelze měnit. Nicméně to registrovaným uživatelům v žádném případě nebrání vytvořit si svoji vlastní diskuzi, kde je možnost v rámci slušnosti diskutovat o čemkoliv.

Žebříček

V této části se můžeš podívat na filmy, které jsou podle většiny našich uživatelů nejlépe hodnocené. O tom, jak je žebříček postaven, můžeme vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. Je to prostě názor většiny vás, uživatelů tohoto webu.

Notifikace

Tuto funkci jsme zvolili proto, aby měli uživatelé lepší přehled o tom, co se na webu děje. Uvidíš zde reakce na svoje komentáře, schválené příspěvky a postupem času i spoustu dalších vychytávek.

#rikrek, #rikrekcom
SQL 0.02 s. © 2019 Patrik Cicvárek. Všechna práva vyhrazena.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace