Pomozte nám udržet web živý a blíže k Vašim potřebám přispěním na jeho provoz.
Ocenění V televizi
  • 2010
  • Film

  • 93 min
  • Dobrodružný
  • Animovaný
  • Komedie
  • Hodnoceno: 9x

Popis

Vše (2)

Když si podáte nebezpečnou dračici, zachráníte krásnou princeznu a tchýnino království, co dalšího ještě můžete dokázat? Pokud se jmenujete Shrek, pravděpodobně trochu zfotrovatíte. Místo toho, aby jako za starých dobrých časů děsil vesničany, teď jim otrávený Shrek rozdává autogramy. Co se to stalo s divokým zlobrem? Protože se mu stýská po době, kdy byl „pravým netvorem“, podepíše Shrek smlouvu se lstivým prodavačem iluzí Rampelníkem. V tu chvíli se ocitne ve zvrácené alternativní verzi království Za sedmero horami, kde jsou zlobři houfně pronásledováni, Rampelník je králem a Fiona ho ve skutečnosti nikdy nepotkala. Tak musí Shrek napravit, co spískal, zachránit přátele, obnovit svět takový, jaký býval, a znovu získat svou Pravou lásku. Text distributora

Originální název:

Shrek Forever After

Další názvy (13)

Shrek Forever After

Шрек назавжди

Shrek, felices para siempre

Shrek Para Siempre el Capítulo Final

Shrek: Felices para siempre

Shrek: Para siempre el capítulo final

Shrek e vissero felici e contenti

Shrek 4, Il était une fin

Shrek 4 : Il était une fin

Režie: Mike Mitchell
Scénář: Darren Lemke Alejandro Bien-Willner Matt Shire Josh Klausner
Hudba: Harry Gregson-Williams
Premiéra: 15.07.2010
Žánr: Dobrodružný Animovaný Komedie Rodinný Fantasy Romantický
Země: Francie Japonsko Spojené státy americké
Jazyk: angličtina
Web:http://www.shrekforeverafter.com/
zlobr pokračování shrek cinematic universe
Přehrát na Rakuten Přehrát na iTunes Přehrát na Google Play Přehrát na O2TV

Obsazení

Vše (35)
Cameron Diaz

Cameron Diaz

Princess Fiona
Antonio Banderas

Antonio Banderas

Puss in Boots
Walt Dohrn

Walt Dohrn

Rumpelstiltskin / Priest / Krekraw Ogre
Jon Hamm

Jon Hamm

Brogan

Komentáře

30%No s odpadom som to nakoniec prestrelil, ale ani náhodou nemôžem povedať, že by som bol so štvrtým dielom spokojný. Táto alternatívna realita sa mi totiž páčila ešte menej ako diel tretí, byť u väčšiny je to naopak. Príbeh nudný nie je, má to šťastný koniec, etc. Viac sa rozpíšem u postáv, pretože tam nastáva tá “sranda”. U Shreka je problém to, že jeho konanie na začiatku nie je vôbec sympatické, aj keď sa dá pochopiť že tá “časová smyčka” mu musela dosť liezť na nervy. Potom je to už lepšie, uvedomí si že urobil chybu podpisom lichvárskej zmluvy, obetuje sa za ostatných zlobrov, atď. Oslík asi ako jediný bezo zmeny jak v realite, tak v alternatíve. Z Fiony sa stala veliteľka odboja zlobrov, sama ušla z dračej veže, bojuje za slobodu zlobrov, atď, a v živote nestretla Shreka. A na tom stojí celá zápletka, Fiona sa musí zamilovať do Shreka, aby sa on mohol vrátiť do skutočného sveta. A Shrekovým darčekovým košíkom s pusou na okamžité použitie to samozrejme nepôjde. A až na ten rýchlokurz sebaobrany mi tie pokusy Shreka zapáčiť sa moc vtipné neprišli, ten pokus pri útoku na Klingáča kde Fionu tlači, aby ho pobozkala, sa mi už nepáčil vôbec. Inak ten útok, zhodou náhod sa v jeden deň vydá Klingáč na lov zlobrov, no na tom určite nie je nič podozrivé, že? Ešte by som pochopil scénu s oslíkom s čerstvými waflami uprostred ničoho, ale toto? Samozrejme z toho vyplýva asi jediné pozitívum z alternatívnej reality čo sa týka postáv, a to je viac zlobrích postáv. Pozitívne ma zaujali ešte ten hráč na tom fúkacom čosi a záporák s nevýhodnými zmluvami. Potom tu však máme dve veci, ktorým ma tvorcovia vyložene nahnevali a kvôli ktorým dávam slabé hodnotenie. Prvým je môj obľúbený kocúr v čižmách, urobili z neho obézneho kocúra, čo sa rád nechá počesať. Ešte že dostal vlastný film, ktorý je samozrejme omnoho lepší ako tento a predošlí diel Shreka, lebo s týmto by som sa vyrovnával len ťažko. A tým druhým je dračica. Vážení, prvý diel Shreka bol perfektnou paródiou na všetkých tých princov krasoňov, ktorí zachraňujú princezničky z hradov a popritom zmasakrujú drakov, ktorí strážia princezné. Tým, že z dračice spravili zápornú postavu, ma neskutočne nahnevali, lebo tým sa animák dostal na úroveň spomínaných rozprávok o princoch, ktoré vôbec nemám rád, a zo Shreka 4 urobili presný opak prvého Shreka. Ešte sú tu vedľajšie postavy, ktoré ale nemá zmysel rozoberať, pretože mali jednu, dve, tri scény. Celkovo nie je problém v tom, že je to alternatívna realita, tam je vždy potenciál urobiť dobrý film. Problém je, že je to presný opak toho, čo som videl v prvom Shrekovi, byť sú tu nejaké pozitíva, nie je ich však dosť. 30 percent, viac bohužiaľ nie. A piateho Shreka, prosím, nerobte.

BlueFlame
29.05.2022

70%Ani by mi nevadila Fiona á la Xena nebo tlustý Kocour, jako to, že se objevila tak pozdě, a prostě celkově je o něco slabší. Ten paradox "alternativního" dne, který si pak pamatuje jen Shrek, ostatní jako by ho vůbec nezažili, mi přijde spíš do sci-fi než pohádky.

SvoKar
28.08.2022

Zajímavosti

Rozpočet: 135-165 mil.; zisk: 752,600,867 USD. Dle fám mohl Rampelníka mluvit T. Cruise. Rotten Tomatoes: 58%.

SvoKar
28.08.2022

Hlášky

Je nám líto, ale v databázi jsme nic nenašli.

Chyby

Je nám líto, ale v databázi jsme nic nenašli.

V kinech

od 21.05.2010Paramount Pictures
od 15.07.2010Bontonfilm
od 15.07.2010Tatrafilm

Na DVD

od 01.12.2010Magic Box
od 02.12.2010Imperial Cinepix
od 16.12.2010Bontonfilm
od 14.05.2011Magic Box
od 19.09.2012Magic Box

Na Blu-ray

od 01.12.2010 Magic Box
od 02.12.2010 Imperial Cinepix
od 14.03.2012 Magic Box
od 22.04.2015 Bontonfilm
od 20.05.2021 Filmostrada
od 01.03.2023 Magic Box

Společnosti

Produkce Distribuce