471. nejlepší film

Shrek Třetí (2007)

93 min

Originalní název: Shrek the Third

Série: Shrek

Žánr: Dobrodružný , Animovaný , Komedie , Rodinný , Fantasy , Romantický

Rok: 2007

Země: Japonsko , Spojené státy americké

Jazyk: angličtina

Premiéra: 14.06.2007

Režie: Chris Miller

Scénář: Chris Miller , Aron Warner , Jeffrey Price , Peter S. Seaman , Jon Zack

Hrají: Mike Myers , Eddie Murphy , Cameron Diaz , Antonio Banderas , Julie Andrews , John Cleese , Rupert Everett , Eric Idle , Justin Timberlake , Susanne Blakeslee , Cody Cameron , Larry King

Web: http://www.shrekthethird.com/flash/index.html

Rozpočet: 160 000 000 dolarů

Externí odkazy: IMDb DABINGFÓRUM

Popis

Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud.
(Oficiální text distributora)

Zobrazit všechny popisy

Videa (1) Fotky (49)

Komentáře (1)

BlueFlame

BlueFlame

22.05.2022 21:20:50

Pozor Spoiler !

30%Po úspechu prvých dvoch dielov Shreka bolo pochopiteľné, že musel vzniknúť aj diel tretí. Lenže aké hodnotenie mám dať animáku, ktorý som ani v detstve nemusel? A ani po nedávnom opätovnom pozretí svoje 30% hodnotenie nemením. Začína to tým, že nám zomrel žabí kráľ, a pretože Shrek nechce vládnuť kráľovstvu Za sedmero horami, vydá sa pre náhradného následníka trónu, Artuša. Týchto prvých cca 20 minút je dôvod, prečo film nespadol do odpadu, lebo až na to drbanie je tam celkom slušný humor. Najlepšie obstála samotná smrť žabiaka, a ešte žabí orchester na pohrebe. Lenže so Shrekovou nočnou morou išlo všetko do hája. Ten sen je totiž zmesou toho najviac nechutného humoru, aký sa dá vymyslieť s kojencami, teda zvracanie, záplava deciek a pod. Worcester ala karikatúra vysokej školy nebola vôbec vtipná, Merlin celkom dosť slabý čaj, tejto pasáži kraľuje hrozná scénka, v ktorej Artuš s plačom prosí Merlina, aby ich premiestnil. Ak to mala byť paródia na uplakané scény, moc sa nepodarila. A scénka, pri ktorej Hook spolu so zlými stromami útočí na Shreka nič moc, hold podobná scéna bola v prvom Shrekovi a bola lepšia. Pasáže s Fionou o moc lepšie neboli. Jediné dve pozitíva boli rekapitulácia života Perníčka a výsluch Pinokia. Po klasickej šablóne s nedorozumením nasleduje divadlo v kvalite zlatej maliny, kde pozitívom sú len tri Shrekove hlášky k divadlu. Došlo dokonca k fekálnemu humoru, aj keď len jednému a dosť miernemu (Perníček vystrelí želé zo zadku). Nasleduje morálne ponaučenie, že my sme strojcom svojho šťastia a potom záver. Zároveň je film aj o tom, ako sa Shrek zoznamuje s realitou, že bude otcom. Oslík je oslík ako vždy aj keď v predošlých dieloch bol lepší, kocúr to isté čo v dvojke, aj Fiona. Dračica na to, že v dvojke vôbec nebola, tu mala dosť málo priestoru. Zastaví jednu čarodejnicu, chytia ju do siete, zničí Krasoňovi meč a to je všetko. Artuš svojím chovaním slabučko nesympatický, a to by mu človek chcel fandiť. Zbytok neutrál, ešte ma zaujal útok Snehulienky proti stromovej hliadke. Bohužiaľ, oproti prvým dvom dielom došlo k silnému zhoršeniu. Sú tu nejaké pozitíva, avšak iné hodnotenie ako 30-percentné sa dnes udeliť nedá. Ale aspoň lepšie ako nadchádzajúci diel, ktorý posiela Shreka do hrobu.

Zajímavosti (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná zajímavost. Buď první!

Hlášky (2)

Parz1val

Parz1val

25.07.2021 13:49:26

Doufám, že někdo umírá!

Parz1val

Parz1val

26.07.2021 21:58:38

Jsem čmeláček! Bzz bzz bzzz

Chyby (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná chyba. Buď první!