Podporujeme | Black Adam (2022) Black Adam (2022)

130 min

Originalní název: Nope

Žánr: Horror , Mysteriozní , Sci-fi , Thriller

Rok: 2022

Země: Spojené státy americké

Jazyk: angličtina

Premiéra: 21.07.2022

Režie: Jordan Peele

Scénář: Jordan Peele

Hrají: Daniel Kaluuya , Keke Palmer , Steven Yeun , Brandon Perea , Michael Wincott , Wrenn Schmidt , Barbie Ferreira , Donna Mills , Terry Notary , Jennifer Lafleur , Sophia Coto , Ryan W. Garcia

Sociální sítě filmu:

Rozpočet: 68 000 000 dolarů

Externí odkazy: IMDb

Popis

Jordan Peele je proslulý jako jeden z nejvýraznějších hlasů žánru moderního hororu, který i z nejpraštěnějšího námětu dokáže vykouzlit mrazivou podívanou. V hororovém eposu Nene znovu spojuje síly s Danielem Kaluuyou a nově s Keke Palmer, hrajícími hollywoodské cvičitele zvířat, kteří si pokládají otázku, co to vlastně je zázrak, když se na jejich odlehlém kalifornském ranči začnou dít zvláštní věci.
(Oficiální text distributora)

Videa (4) Fotky (20)

Komentáře (1)

Brandt

Brandt

29.08.2022 10:27:05

60%Nepochybujem o tom, že značná časť zaoceánskych filmových kritikov a sympatizantov hnutia BLM bude aj v tomto filme nachádzať niečo, čo tam vôbec nie je - a pokiaľ to tam náhodou je, tak ona domnelá metaforická hlbokomyseľnosť je v skutočnosti len plytkou banalitou. Kvitujem, že Mr. Peele tentoraz skúsil odlišnú žánrovku so zaujímavým konceptom mimozemských zvierat, a som celkom rád, že rasový akcent stiahol trochu do úzadia (ale nestiahol ho úplne, pretože náš "hororový Spike Lee" si veľmi dobre uvedomuje, vďaka čomu je dneska tam, kde je), no viac ako šesťdesiatku tomu aj tak nemôžem dať ... A ubezpečujem, že to nie je kvôli nejakým, ehm ... škaredým predsudkom (ktoré v 21.storočí už strácajú opodstatnenie), ale len a len preto, že na rozdiel od v úvode spomenutej posudkovej komisie nemôžem prehliadať nedostatok súdržnosti medzi jednotlivými sujetovými zložkami, kde je dejová línia o nevyspytateľnom útočiacom šimpanzovi z kategórie WTF.

Zajímavosti (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná zajímavost. Buď první!

Hlášky (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná hláška. Buď první!

Chyby (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná chyba. Buď první!