Junkrat Train (2021)

92 min

Originalní název: 狂鼠列车

Žánr: Akční , Drama , Horror

Rok: 2021

Země: Čína

Jazyk: mandarínština

Premiéra: 21.01.2022

Režie: Lin Zhenzhao

Scénář: Shuang Hou , Zhang Shengfan

Hrají: Yin Chao-Te , Zhu Ya , Grace Xia , Jiang Yongbo , Cheng Junwen , Xu Benji , Zhang Lei , Mu Sa , Hu Songshi , Jiang Tao , Deng Wei , Wei Xu

Externí odkazy: IMDb

Popis

Mladší úředník čínského ministerstva zdravotnictví Su Zhenghuai je se svou nejstarší dcerou Su Wei a synem Su Yuexuanem na cestě za příbuznými v provinčním městě, když potkají dlouho ztracenou druhou dceru Su Ling. Vlak je bohužel napaden krysami. Su Yuexuan je krysou pokousán a upadá do kómatu. Aby zachránili svého malého syna a mnoho pokousaných cestujících, rozhodnou se Su Zhenghuai a Su Wei podniknout nebezpečnou výpravu do nemocnice Xiaobaihe pro léky.
(Oficiální text distributora)

Videa (1) Fotky (2)

Komentáře (1)

Brandt

Brandt

07.08.2022 14:57:41

60%Čínski súdruhovia si zobrali na paškál eko horor o premnožených, agresívnych krysách ... Nuž, prečo nie - Vždy sa objavujú nové a nové výzvy, ktoré je potrebné efektívne riešiť (Raz sú to bohatí vidieckí statkári, inokedy triedni nepriatelia, inokedy zas záplava krýs), no je otázne, či by sa aj takáto súčasť kultúrnej revolúcie pozdávala veľkému kormidelníkovi Maovi, pretože na to, aby sa krysy mohli premnožiť do tak obludných rozmerov, by v prvom rade museli mať vytvorené "vhodné" podmienky, a vytvorenie takýchto podmienok by zas bolo dôkazom toho, že centrálne riadené hospodárstvo a deratizačné zložky nefungujú úplne optimálne ... A keďže tento historický exkurz s vysokou pravdepodobnosťou nenatočili čínski disidenti, tak len môžeme dúfať, že tu nemáme lacnú perzonifikáciu, kde všetky tie útočiace hlodavčie potvory symbolizujú všetkých tých štváčov, ktorí nemajú dostatok pochopenia pre čínsky model ľudovej demokracie, nespochybniteľne spravodlivý systém sociálnych kreditov, či starostlivý dohľad digitálneho Veľkého brata ... Dosť ale politického pleticharenia, a radšej si povedzme, že príbeh sa točí okolo jednej parnej lokomotívy s nepohodlnými drevenými lavicami namiesto sedačiek (veru, žiadna business class), a jej pasažierov z rôznych spoločenských vrstiev, ktorí musia čeliť nekonečnému moru digitálnych krýs, a taktiež moru, ktorý tieto krysy roznášajú ... Mor, infekčná nákaza, karanténa, nebezpečné putovanie za účinnou zahraničnou "vakcínou" ... asi je nám jasné, skadiaľ fúka tento vietor, takže v tomto smere typický motivačný film, umocnený nárekom a slzami, hrdinstvom i zbabelosťou, pátosom a sebaobetovaním, ako aj odvekou pravdou, že v jednote je sila. (Čo v Číne veľmi dobre vedia.) Filmári čo-to prebrali z moderných zombie flákov, a tak tu namiesto hôrd hladných nemrtvákov máme prílivové vlny hladných krýs, a herci sa buď pitvoria, alebo sa nechávajú unášať emotívnymi záchvevmi a poryvmi viac, než by bolo potrebné a žiaduce, ale to už k čínskej hereckej škole neodmysliteľne patrí ... K čínskym dobovým filmom však neodmysliteľne patrí ešte jedna vec, aká však tu nepochopiteľne chýba - a to poriadna kung-fu mlátička. (Objavuje sa tu síce jeden borec, no zo scenáristických pohnútok mu nie je umožnené, aby voči vražedným krysám aplikoval bojový štýl s názvom Drápy skákajucej kočky.) A čo si budeme nahovárať - Čínsky film bez poriadnej kung-fu mlátičky, to je ako čínska kuchyňa bez nudlí, zázvoru, a sladkokyslej omáčky.

Zajímavosti (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná zajímavost. Buď první!

Hlášky (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná hláška. Buď první!

Chyby (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná chyba. Buď první!