Vyhledávám...

Dnes má svátek Marián. V databázi máme více jak 259 454 filmů a 1 464 002 osobností. Aktuálně tu je 112 návštěvníků.

Registruj se a získej tak neomezený přístup, vypnutí reklam a to zcela zdarma !
Reklama
446. nejlepší film Film získal 2 nominace

Gattaca (1997)

106 min

Originalní název: Gattaca

Žánr: Drama , Sci-fi , Thriller

Rok: 1997

Země: Spojené státy americké

Jazyk: angličtina , esperanto

Premiéra: 26.02.1997

Režie: Andrew Niccol

Scénář: Andrew Niccol

Hrají: Uma Thurman , Ethan Hawke , Jude Law , Alan Arkin , Loren Dean , Gore Vidal , Tony Shalhoub , Ernest Borgnine , Blair Underwood , Xander Berkeley , Jayne Brook , William Lee Scott

Web: https://www.sonypictures.com/movies/gattaca

Rozpočet: 36 000 000 dolarů

Externí odkazy: IMDb DABINGFÓRUM

Popis

Vincent je jeden z posledních lidí, který se narodil z lásky svých rodičů, a tudíž mimo dohled genetických inženýrů. Nedokonalý Vincent je "odsouzen" k práci uklízeče ve velkém centru pro pěstování dokonalých lidí Gattaca, ačkoliv sám tolik touží stát se kosmickým navigátorem. Nakonec volí cestu podvodu.
(Oficiální text distributora)

Zobrazit všechny popisy

Videa (4) Fotky (0)

Komentáře (2)

Pitryx

Pitryx

01.09.2021 14:13:40

10%Klasické sci-fi, kde se jen prndá a prndá. Tohle bych zařadil asi mezi etik-fi. Vše je důležité mimo samotného letu Vesmírem. Třeba klavírní koncert. Bez něj by divák nevěděl, co bude dál. Takže už po 45 minutách jsem to zabalil a sledoval to jen tak napůl. Nehorázně nudný film.

BlueFlame

BlueFlame

28.09.2022 13:07:01

100%Máte dve ruky, dve nohy a hlavu plnú skúseností, vedomostí a snov. Čo ale, keď sa ocitnete vo svete, kde vyššie uvedené predpoklady nepostačujú k úspešnému životu? Konkrétne v nie príliš vzdialenej budúcnosti, kde vašu budúcnosť určuje váš genetický materiál, prípadné vrodené chyby a nie vy či vaša múdrosť. Kde je svet ovládaný druhom Homo Geneticus. Do tohto sveta sa prirodzeným počatím narodil Vincent. S nedokonalým genetickým materiálom a vrodenou srdcovou chybou môže akurát čistiť záchody po celých USA, a to aj napriek vysokému IQ. Zatiaľ čo jeho brat Anton, ktorý prišiel na svet umelým oplodnením s upraveným genetickým materiálom, má výborné predpoklady na úspešný život. Aj napriek tomu sa Vincent nevzdal sna pracovať v Gattace, a následne odletieť do vesmíru. Aby sa nedokonalý človek dostal do Gattacy, musí prijať novú identitu, a to na úkor geneticky dokonalého človeka Jeroma, ktorý kvôli nehode ochrnul, a ktorý mu dodáva krv a moč pre potreby krvných a látkových testov. Vincent sa v Gattace rýchlo dostane medzi elitu, pričom ho priradia na misiu na mesiac planéty Saturn, Titan. Jedinou prekážkou bol letový inžinier, toho však nájdu týždeň pred odletom zavraždeného. Zdá sa, že splneniu Vincentovho sna už nič nebráni, dokým detektívi nenájdu na chodbe Vincentovu riasu. Tým sa stáva jediný invalid medzi dokonalými ľuďmi hlavným podozrivým. Gattaca nie je ten typ sci-fi, kde by hlavnú úlohu zohrávali vesmírne lode, zbrane všemožného druhu či príšerky zo všemožných svetov. Postavy viac než na fandenie, slúžia na vyjadrenie dôležitej myšlienky. A to, že aj vo svete ovládanom vedou a „Valid“ ľuďmi stále významnú úlohu zohrávajú túžby a sny jednotlivcov. Film divákom kladie otázku, či je rozumné sa hrať na Boha, a naprávať jednotlivé nedostatky ľudskej bytosti ešte pred počatím. Pričom už dnes sa s týmito vecami experimentuje. Okrem toho má film vynikajúcu, silnú hudbu. Vyššie uvedené veci vytvárajú vo výsledku málo známe, a celkom nedocenené sci-fi.

Zajímavosti (1)

C

curil

14.07.2022 19:20:24

Během natáčení na jaře 1996 spolu Uma Thurmanová (Irene) a Ethan Hawke (Jerome/Vincent) navázali intimní vztah. Následně se vzali (1.5.1998), měli spolu dvě děti, aby se v roce 2005 rozešli.

Hlášky (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná hláška. Buď první!

Chyby (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná chyba. Buď první!
Reklama