Angry Birds ve filmu (2016)

97 min

Originalní název: The Angry Birds Movie

Série: Angry Birds

Žánr: Akční , Dobrodružný , Animovaný , Komedie , Rodinný

Rok: 2016

Země: Finsko , Kanada , Velká Británie , Spojené státy americké

Jazyk: angličtina

Premiéra: 12.05.2016

Režie: Fergal Reilly , Clay Kaytis

Scénář: Jon Vitti

Hrají: Jason Sudeikis , Josh Gad , Danny McBride , Maya Rudolph , Bill Hader , Peter Dinklage , Sean Penn , Keegan-Michael Key , Kate McKinnon , Tony Hale , Hannibal Buress , Ike Barinholtz

Sociální sítě filmu:

Web: https://www.sonypictures.com/movies/theangrybirdsmovie

Rozpočet: 73 000 000 dolarů

Externí odkazy: IMDb DABINGFÓRUM

Popis

Film nás zavede na ostrov, kde žijí nelétaví, ale jinak velice šťastní ptáci. Až na pár výjimek. Ruďák, věčně vzteklý opeřenec, neposedný Žluťas a výbušný Bombas tvoří v tropickém ráji partičku neoblíbených outsiderů. Když však na ostrov dorazí záhadná zelená prasata, musí tahle nesourodá skupinka zjistit, co mají vepři za lubem a svůj ostrov před nimi zachránit.
(Oficiální text distributora)

Zobrazit všechny popisy

Videa (6) & Fotky (88)

Komentáře (1)

Rikrek

BlueFlame

08.05.2022 20:41:05

Pozor Spoiler !

90%Tak ako v prípade iných herných adaptácií, ani v tomto prípade som mobilnú hru Angry Birds nikdy nehral, a zrejme ani hrať nebudem. Viem akurát len to, že sa tam z praku vystreľujú vtáčiky na budovy, v ktorých sú prasiatka. Takže ako u iných adaptácií, hodnotenie u mňa závisí výhradne len na kvalite/nekvalite filmu, a nie na tom, o koľko je hra lepšia ako film. Mimochodom, tieto porovnávacie recenzie nemám rád, pretože o kvalite filmu vám to de facto nepovie nič. Z podobného dôvodu nemám rád “Pixar má lepšie animácie” (nikto nemá lepšie animácie ako Pixar). A aký je príbeh? Je jednoduchý, ale až na scénu s močením som sa bavil. Nie som ten typ, čo by pozeral v kuse iba vážne filmové drámy typu Prelet nad Kukučím Hniezdom ako “odborník”, ani by ma to nebavilo. A myslím si, že tento animák o naštvaných vtákoch, ktorým prasatá ukradli nevyliahnuté deti pobaví aj dospelých, a to pomocou žartíkov typu “I love cholesterol” či “Hamnesty International”, aj keď prevažujú vtipy pre deti. A čo sa týka postavičiek, tie som si celkom obľúbil. Či už naštvaného Reda / Ruďáka, troška podozrievavého samotárskeho vtáčika, alebo netrpezlivého, rýchleho a kamaratského Chuckyho / Žluťase. Hlavnú štvorku uzatvárajú Bombas a Terence. Celkovo, až na orla, ktorého som moc nemusel, postavy zabávali. Animácia nie je zlá, len na ČSFD sú ľudia oblbnutí dokonalou animáciou tentokrát nie z dielne Pixaru, ale zo Zootropolisu. A v tom, že prasatá kradnú vtákom vajcia by som nič skrytého nehľadal, leda ak by sa náhodou citovali EU politici, čo bol problém vyššie spomenutého Zootropolisu, ale tu sa nič také nedeje. Vo výsledku som spokojný, bez problémov plná paľba.

Líbí se (1) Nelíbí se (0)

Zajímavosti (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná zajímavost. Buď první!

Hlášky (0)

Je nám líto, ale zatím nebyla k filmu napsaná žádná hláška. Buď první!